Naga Markets
Źródło: The Rich Dad Channel

Robert Kiyosaki, autor bestsellera „Bogaty ojciec, Biedny ojciec” wskazuje, że gdy opadnie kurz po upadku giełdy FTX, Bitcoin może spaść nawet do 10 000 USD. W najnowszym tweecie Kiyosaki przekazał swoim ponad 2,2 milionom obserwujących na Twitterze, że mimo to nadal jest jego wielkim zwolennikiem oraz złota i srebra. Ekspert dodał, że aktualna przecena nie jest mu straszna i wykorzystuje ją, aby dokupić więcej wirtualnych monet. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w niedzielę, trzecią sesję z rzędu, w okolice 16 500 USD.

Kiyosaki nieprzerwanie wielkim zwolennikiem Bitcoina, złota i srebra

Nagły upadek FTX, niegdyś trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut, wciągnął całą przestrzeń kryptograficzną w kolejny cykl strachu, niepewności i wątpliwości (FUD). W rezultacie wszystkie główne wirtualne aktywa mocno ucierpiały, a Bitcoin nie jest wyjątkiem.

Cena flagowej kryptowaluty wynosi obecnie „zaledwie” 16 500 USD, co oznacza spadek o ponad 20% w ciągu ostatniego tygodnia. W ciągu ostatnich kilku dni główna wirtualna moneta spadła do zaledwie 15 632 USD, poziomu nie widzianego od dwóch lat. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, również straciła na wartości ponad 23% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W piątkowym tweecie Kiyosaki przekazał swoim ponad 2,2 milionom obserwujących na Twitterze, że nadal jest wielkim zwolennikiem Bitcoina, złota i srebra. Dodał, że podczas wyprzedaży Bitcoin może spaść do 10 000-12 000 USD, ale skorzysta z okazji, aby zaopatrzyć się w więcej monet.

Bossa

BITCOIN? Zmartwiony? Nie. Jestem inwestorem Bitcoina, inwestuję w fizyczne złoto, srebro i nieruchomości. NIE JESTEM TRADEREM ani flipperem. Kiedy BITCOIN osiągnie nowe dno, od 10 do 12 000 USD to będę podekscytowany. Nie martwię się. Stawiam przeciwko polityce Fed, Skarbowi Państwa, Bidenowi i obstawiam wzrost G [złoto], S [srebro] i Bitcoina – napisał w piątek na Twitterze.

Warto zauważyć, że Kiyosaki był ostatnio dość dokładny w swoich przewidywaniach dotyczących BTC. W maju, kiedy rynek zaczął się załamywać, opisał to jako „wspaniałą wiadomość” i prognozował, że BTC spadnie do 20 000 USD.

Czekam, aż Bitcoin spadnie do 20 000. Potem poczekam na test dna, który może wynieść 17 000 USD. Kiedy już zobaczę, że dno jest uklepane to podstawię swoją ciężarówkę pieniędzy. Krachy na rynkach to najlepszy czas na wzbogacenie się – mówił wtedy.

W połowie października Kiyosaki ostrzegł inwestorów przed kolejnymi problemami, mówiąc, że muszą chronić swoje bogactwo, inwestując w złoto, srebro i BTC. Zalecił również tworzenie alternatywnych źródeł dochodów.

Bitcoin (BTC) spada trzecią sesję z rzędu osiągając 16 500 USD

Notowania BTC/USD kontynuują spadek trzecią sesję z rzędu po silnej przecenie w zeszłym tygodniu, która zepchnęła kurs do 15 632 USD, najniższego poziomu od dwóch lat. Chwilowe odbicie do lokalnego oporu 17 600 USD potwierdziło słabość byków, które nie były w stanie przebić tego ważnego poziomu. W efekcie kurs kontynuuje marsz na południe i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego testu minimum 15 632 USD, a jego trwałe przebicie powinno wykreować silny impuls spadkowy z celem na psychologiczny poziom 10 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBoomBit, Creepy Jar i Big Cheese Studio. Tygodniowy przegląd sektora gamingowego
Następny artykułDroga z płyt – najważniejsze informacje
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.