Naga Markets

Robert-KiyosakiZnany amerykański biznesmen, inwestor oraz pisarz Robert Kiyosaki ujawnił, że dodał do portfela inwestycyjnego kolejne bitcoiny i ethery w odpowiedzi na alarmujący wzrost inflacji, której jest świadkiem. W jego opinii spadek wartości pieniądza fiducjarnego godzi głównie w klasę średnią i ludzi ubogich. Zalecił on swoim obserwatorom, aby ci w takiej sytuacji skupili się na zwiększaniu swoich pozycji m.in. w złocie, srebrze oraz dwóch największych kryptowalutach.

Robert Kiyosaki kupuje kolejne bitcoiny i ether

Popularny amerykański autor książek o tematyce motywacyjnej jest zaniepokojony inflacją waluty fiducjarnej. W zeszłotygodniowym wpisie na Twitterze podkreślił on, że uderza ona głównie w klasę średnią i ludzi najuboższych.  Zdaniem Roberta Kiyosaki’ego, aby stać się bogatszym, mądrą decyzją byłoby zwiększenie inwestycji w kruszce tj. złoto i srebro oraz dwie największe kryptowaluty bitcoina i ether. Biznesmen ten wspomniał również o ropie i wynajmie nieruchomości.

W momencie, gdy pisarz ten zwiększał swoje saldo w BTC i ETH, kurs najstarszej kryptowaluty oscylował w okolicach 56 200 USD za monetę, z kolei ether handlował powyżej linii 4 200 USD. 

Inwestor ten od dłuższego czasu zachęca ludzi, aby ci trzymali się złota, srebra i bitcoinów. W październiku br. ostrzegał przed nadchodzącym gigantycznym krachem i depresją w Stanach Zjednoczonych. Zarzucił on wówczas prezydentowi USA Joe’mu Bidenowi, że ten okrada ludzi poprzez inflację, która pogrąża biednych i czyni bogatych jeszcze bogatszymi. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

Bitcoin i ether z mocnym wzrostem

Ten rok okazał się niezwykle owocny dla rynku kryptowalut. Bitcoin ustanowił ATH przy poziomie 68 789 USD za monetę. Z kolei Ether odnotował swój najwyższy szczyt w pobliżu 4 859 USD. 

W ostatnich dniach kurs BTC doznał osłabienia. Spadł on o blisko 18% od rekordowego poziomu cenowego. W przypadku ETH utrata wartości wyniosła około 9%, jednak w zestawieniu z wynikami ze stycznia obie te kryptowaluty wciąż znajdują się dość wysoko. 

Niektórzy eksperci prognozują, że bitcoin jest w stanie osiągnąć 6-cyfrowy wynik w dolarach amerykańskich do końca tego roku. Do tego grona należy, chociażby znany analityk będący twórcą modeli S2F oraz S2FX – PlanB.  

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs USD/SEK z możliwym spadkowym scenariuszem? Analiza korony szwedzkiej
Następny artykułPTWP SA planuje przejść na główny rynek GPW
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here