Naga MarketsRobert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” (“Rich Dad, Poor Dad“), która do tej rozeszła się w 27 mln egzemplarzy i została przetłumaczona na 51 języków, najbardziej lubi wypowiadać się w dwóch tematach: kryzysu, którego nadejście niezbyt trafnie jak do tej pory udawało mu się przewidzieć (w 2015 zapowiadał, że wybuchnie w 2016) oraz złota i srebra, które gromadzi już od lat 70-tych i uważa, że upadek standardu złota doprowadzi do wielkiego krachu. Ostatnio miał okazję wypowiedzieć się także w kwestii Bitcoina.


Kryptowaluty stają do walki z Fed-em

Kiyosaki udzielił 22 października wywiadu serwisowi Bloomberg, podczas którego omawiał różnego rodzaju inwestycje. W pewnym momencie został zapytany o nowe rodzaje aktywów, w tym kryptowaluty z Bitcoinem na czele. Jego zdaniem kryptowaluty wkraczają na terytorium do tej pory zarezerwowane dla Fed-u.

„Mamy tutaj do czynienia z bardzo interesującą sytuacją: [kryptowaluty] stawają do walki z Fed-em, jednym z najpotężniejszych banków, jakie kiedykolwiek zostały stworzone. I pchają się na zarezerwowane dla niego terytorium. To tak, jakbym ja chciał stawać do walki z McDonaldem. Więc uważam, że [Fed] ostro się za nie weźmie.”

Jeśli chodzi o inwestowanie w nowe aktywa, Kiyosaki przyznał przy okazji swoich wcześniejszych wypowiedzi, iż posiada w swoim portfolio 5 bitcoinów. Tym razem stwierdził, iż jest już za stary, by inwestować w kryptowaluty, bynajmniej nie odradzając tego młodym inwestorom:

„Jeśli o mnie chodzi, to jestem technosaurus rex. Ledwo co potrafię korzystać z telefonu komórkowego. Więc dla mniej najlepiej jest trzymać się z daleka od kryptowalut. Więc jeśli jesteś młodą osobą i lubisz kryptowaluty, to może być właściwe dla ciebie miejsce. I tak jak wspominałem wcześniej, wszystko sprowadza się do tego, „by po prostu robić to, co się kocha”. Ja uwielbiam biznes, złoto […] korzystać z pieniądza jako długu – gdyż w roku 1971 dolar stał się długiem – i uwielbiam nie płacić podatków w sposób zgodny z prawem.”

I Kiyosaki nie byłby sobą, gdyby nie pokusił się o przewidywania dotyczące kolejnego kryzysu: jego zdaniem jego zarzewiem będzie sektor emerytur i wybuchnie w latach 2022 – 2025.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here