Naga Marketsrobert gwiazdowskiPrawnik i ekspert w dziedzinie ekonomii, Robert Gwiazdowski, zakłada nową partię polityczną. Ogłosił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wczoraj także odbyło się jego pierwsze spotkanie ze zwolennikami i osobami, które chciałyby się zaangażować w nowy projekt. Ponoć zainteresowanie było tak duże, że nie wszystkim udało się dostać na salę, gdzie miało ono miejsce.


– Mam 12 książeczek programowych. Wszystko w odpowiedniej chwili wrzucimy na moją stronę. Od 30 lat opowiadam o moich pomysłach. Popieram JOW-y, chcę by więcej pieniędzy trafiało do samorządów, mam projekt powszechnego uwłaszczenia – tak mówił wczoraj o swoich założeniach programowych Gwiazdowski.

Wyzwanie dla POPiSu

Nowa inicjatywa to z pewnością wyzwanie dla obecnego mainstreamowu politycznego. Przynajmniej tak uważa jej twórca.

– Nie stawiam na zawodowych polityków, rozmawiam z przedsiębiorcami i samorządowcami, którzy patrzą na politykę centralną jak ja. Trzeba rozbić koalicję PO-PiSu- uważa Gwiazdowski.

Tym samym znany komentator polityczny staje w miejscu, gdzie znajdował się w 2015 r. Ryszard Petru i jego Nowoczesna. Czy jednak uda się nie podzielić losu tamtej partii i stworzyć stabilną alternatywę dla PO i PiS, które od lat na zmianę rządzą Polską? Pewną konkurencją dla nowego projektu będzie z pewnością przeżywający kryzys Kukiz ’15 czy dopiero zakładana koalicji Wolności, narodowców czy Grzegorza Brauna. Czy jednak na pewno?

Gwiazdowski stawia od razu konkretne cele. Każdy może sięgnąć także po jego książki dotyczące ekonomii, które jasno przedstawiają jego poglądy. W “Równość i niesprawiedliwość, czyli dlaczego Piketty nie lubi bogatych?” krytykuje on teorię walki z nierównościami społecznymi autorstwa Thomasa Piketty’ego, która ponoć zainspirowała samego Jarosława Kaczyńskiego do stworzenia programu 500+.

Jak powiedział nam Robert Gwiazdowski na jego apel odpowiedziała masa osób:

“Odzew był nadzwyczajny. Ponad 64 tys. osób wypełniło ankietę zgłaszając się do pomocy. Prawie 20% z tych którzy przeczytali wiadomość. Marketerzy od sprzedaży „drutu, śrutu i mydła” twierdzą, że to rewelacja.”

Ideę swojej nowej partii, pytany o jej miejsce na scenie politycznej, określa w dość oryginalny sposób:

“W ekonomii ściera się paradygmat popytowy z tradycyjnym liberalnym paradygmatem podażowym. Nie wiadomo czy nie ma na coś popytu dopóki nie ma tego czegoś. Nie było popytu na urządzenie z ekranem dotykowym dopóki Steve Jobes nie pokazał pierwszego iPhone’a. Nie było by iPhone’a gdyby ktoś wcześniej nie wyprodukował ekranu dotykowego, choć Steve Jobes nie generował jeszcze popytu na takie ekrany. Podobnie jest z ideami politycznymi. Z jakiegoś powodu połowa wyborców nie głosuje. Może z tego samego powodu co ja – nie miałem na kogo”

Kim jest Robert Gwiazdowski?

Robert Gwiazdowski to habilitowany doktor nauk prawnych. Jest też znanym komentatorem ekonomicznym i politycznym, ekspertem w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha oraz wykładowcą na Uczelni Łazarskiego. Często wypowiada się w mediach na tematy polityczne i gospodarcze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here