Naga MarketsRob Levy jest współzałożycielem i prezesem Hxro, rynku kryptowalutowych zakładów. Dzień po tym, jak część Kapitolu USA została opanowana przez protestujących zwolenników Donalda Trumpa, powiedział, że branża kryptowalut nie może się doczekać przejęcia władzy w Waszyngtonie przez ekipę Joe Bidena i stabilności, której ta może przynieść.

  • Rob Levy jest zdania, że inwestorzy z rynku kryptowalut nie mogą się doczekać odejścia Donalda Trumpa i przyjścia Joe Bidena.
  • Uważa on, że Demokraci są w USA postrzegani jako bardziej prokryptowalutowi politycy.

Rob Levy: Demokraci są ok!

– Myślę, że generalnie przejęcie władzy przez Demokratów jest postrzegane jako coś dobrego dla kryptowalut – powiedział Matthew Aronowi w podcastie Decrypt Daily.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dalej opisał to, co teraz dzieje się na rynku.

– Pod koniec grudnia widzieliśmy, jak Mnuchin [sekretarz skarbu USA] wyszedł na przód z bardziej surowymi przepisami dot. bitcoina i ogólnie kryptowalut – powiedział, odnosząc się do „pośpiesznego” tworzenia przepisów dot. rynku, które wymuszałyby to, że duże transakcje powiązane z portfelami na kryptowaluty byłby rejestrowane.

Zakłada, że Demokraci podejdą do kryptowalut w bardziej liberalny sposób.

Dodruk

To nie wszystko. Demokraci chcą też prowadzić mocno liberalną politykę fiskalną i „są bardziej skłonni przeforsować większe pakiety stymulacyjne”, jak zasugerował Levy. Chociaż propozycja z grudnia 2020 r. dotycząca wysłania do obywateli USA po 2000 USD (zamiast 600 USD) upadła, teraz Partia Demokratyczna może powrócić do takich pomysłów. Zwłaszcza w czasie, gdy będzie miała swojego prezydenta Joe Bidena.

Ta cała polityka pieniężna polegająca na łatwych pieniądzach nie odchodzi – powiedział Levy. – Ta polityka… będziemy kupować wszystkie aktywa, Fed będzie kupować obligacje rządowe, oni po prostu zaleją ulice pieniędzmi, tak naprawdę nie będzie to niedźwiedzie dla żadnego aktywa – dodał.

Chodzi mu zapewne o to, że część tych środków trafi na giełdy kryptowalut i Amerykanie zaczną za nie kupować bitcoiny.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here