Naga MarketsLogo Movie GamesRoad Studio – spółka z grupy Movie Games – zamierza zadebiutować na rynku NewConnect najpóźniej do końca I półrocza 2021 r., podała spółka. Road Studio “intensywnie pracuje” nad dwoma flagowymi produkcjami: “Alaskan Truck Simulator” oraz “American Motorcycle Simulator”.

Ambitne plany Road Studio na kolejny rok

Naszą intencją jest wprowadzenie Road Studio na giełdę. Jest to naturalny etap rozwoju spółek z grupy Movie Games. Prace nad naszymi flagowymi produkcjami nabierają tempa, ‘Alaskan Truck Simulator’ jest już w finalnej fazie realizacji, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Trwają również zaawansowane prace nad ‘American Motorcycle Simulator’, kompletujemy również zespoły do kolejnych gier. W związku z dynamicznym rozwojem, chcemy pozyskać zewnętrzne finansowanie w wysokości 2-3 mln zł, które zamierzamy przeznaczyć na finalizację naszych dwóch flagowych projektów oraz na rozpoczęcie nowych produkcji wpisujących się w portfolio Road Studio – powiedział prezes Maciej Nowak, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według ostatnio publikowanych danych, na “Alaskan Truck Simulator” czeka około 120 tys. graczy a na “American Motocycle Simulator” prawie 40 tys. osób.

Pierwszą premierę planujemy jeszcze na ten rok. Bardzo wysoka liczba oczekujących graczy pozwala nam sądzić, że gra odniesie większy sukces sprzedażowy niż ‘Drug Dealer Simulator’. Dlatego też nie dziwi nas wysokie zainteresowanie inwestorów już na tym etapie rozwoju spółki. W naszej ocenie Road Studio ma potencjał na główny parkiet GPW, a rynek NewConnect to dla nas jedynie przystanek w giełdowym rozwoju – dodał Nowak.

Gra “Alaskan Truck Simulator” pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. “American Motorcycle Simulator” umożliwi natomiast wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej “Route 66, podano w materiale.

Road Studio to nowa spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here