Naga MarketsRoad Studio rozpoczyna ofertę publiczną akcji i planuje pozyskać do 2 mln złRoad Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, 9 lutego 2020 roku  rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji skierowanej do indywidualnie oznaczonych, co do zasady większych inwestorów. Od 16 lutego 2020 roku będą przyjmowane przez Spółkę zapisy na akcje w II transzy, a warunki emisji akcji w ramach I i II transzy zostały zaprezentowane dzisiaj na platformie Crowdconnect.pl i stronie Road Studio.

Road Studio przeznaczy pozyskane środki na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami

Zamiarem spółki jest pozyskanie środków w łącznej wysokości do 2 mln zł, które będą przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka deklaruje, że będzie to ostatnia emisja akcji przed planowanym debiutem na rynku NewConnect, który może mieć miejsce jeszcze w 2021 r. Firmą inwestycyjną świadczącą usługę  oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad dwoma pierwszymi tytułami z serii Truck oraz Motorcycle. Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej “Route 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Na obie produkcje czeka prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam.

– Gry o tematyce drogi są bardzo popularne wśród graczy, czego dowodem są bardzo dobre wyniki sprzedażowe gier z tego segmentu znanego producenta z Czech. Jest to jednak w dalszym ciągu nisza, a developerzy gier bardzo rzadko produkują tytuły o tej tematyce. Jako Road Studio zamierzamy efektywnie zagospodarować zapotrzebowanie graczy na tego typu produkcje. Dlatego środki pozyskane w ramach rozpoczynającej się dzisiaj oferty publicznej akcji pozwolą nam na natychmiastowe rozpoczęcie oraz realizację prac nad kolejnymi 5 grami z serii „Truck” oraz „Motorcycle”. Aby proces produkcji przebiegał jeszcze sprawniej, poszerzamy zespół o kolejnych specjalistów z zakresu designu i kodowania. Przygotowujemy się również do publikacji dema Alaskan Truck Simulator.  – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

W ramach rozpoczynającej się dzisiaj I transzy oferty publicznej akcji Road Studio zamierza pozyskać do 1 mln zł. Natomiast 16 lutego br. akcje Spółki będą mogli nabyć wszyscy inwestorzy indywidualni w ramach II transzy, na warunkach zaprezentowanych na platformie Crowdconnect.pl. W ramach II transzy Spółka planuje zgromadzić pozostały 1 mln zł. Pozyskane środki pozwolą studiu sfinalizować prace nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Road Studio deklaruje, że zakończenie rundy finansowania pozwoli jej na rozpoczęcie procesu wprowadzenia wyemitowanych akcji na rynek NewConnect. Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego procesu jest INC S.A.

Naszym planem jest debiut jeszcze w tym roku, dlatego zaraz po zakończeniu oferty publicznej akcji rozpoczniemy proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. Naszym doradcą będzie INC S.A., która wesprze nas w przygotowaniu Dokumentu Informacyjnego oraz w kontakcie z GPW. Chcemy  dać naszym nowym inwestorom komfort szybkiego debiutu na rynku NewConnect i uwolnienia wartości Road Studio – dodaje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje gpw | kur dolara | indeks sp500 | kurs akcji biomed lublin | cd red notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here