Naga MarketsRN PKO BP powołała Iwonę Dudę na wiceprezesa kierującego pracami zarządu od 23 XWarszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Iwonę Dudę na wiceprezesa kierującego pracami zarządu od 23 października br., a po wyrażeniu zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) – na prezesa, podał bank. Na stanowisko wiceprezesa powołano także Wojciecha Iwanickiego.

„Rada nadzorcza banku powołała z dniem 23 października 2021 r. panią Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję zarządu banku, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody powołała panią Iwonę Dudę na stanowisko prezesa zarządu banku. Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego rada nadzorcza powierzyła pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami zarządu” – czytamy w komunikacie.RN powołała także w skład zarządu banku Wojciecha Iwanickiego: na stanowisko wiceprezesa na bieżącą wspólną kadencję zarządu, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r.

Iwona Duda od 4 marca 2021 r. jest prezesem Alior Banku. Od ponad 20 lat jest związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. Z wykształcenia jest ekonomistką.

Wojciech Iwanicki jest absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Uzyskał tytuł executive master of business administration. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania administracją, logistyką, infrastrukturą, zasobami ludzkimi oraz informatyką. Od 2017 r. był związany z Grupą PZU.

Wcześniej dziś Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu PKO Banku Polskiego, jak również ze składu zarządu z dniem 22 października 2021 r. Tego samego dnia rada nadzorcza odwołała z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here