Naga MarketsLogo Orange PolskaJulien Ducarroz został pozytywnie zaopiniowany przez komitet ds. wynagrodzeń i uzyskał podczas specjalnie zwołanego spotkania poparcie rady nadzorczej jako kandydat na stanowisko prezesa zarządu Orange Polska, podała spółka. Powołanie Juliena Ducarroz ma nastąpić podczas posiedzenia rady nadzorczej zaplanowanego na 21 lipca 2020 r.

Orange Polska: Juliena Ducarroz obejmie stanowisko prezesa zarządu 21 lipca

“Spotkanie rady nadzorczej Orange Polska zakończone wydaniem pozytywnej rekomendacji odbyło się 6 lipca. Przed specjalnym spotkaniem rady, Julien Ducarroz otrzymał również pozytywną opinię komitetu rady nadzorczej ds. wynagrodzeń, który udziela rekomendacji radzie m.in. w sprawie wyboru i wynagrodzenia członków zarządu. Powołanie Juliena Ducarroz ma nastąpić podczas posiedzenia rady nadzorczej zaplanowanego na 21 lipca 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Julien Ducarroz został zgłoszony jako kandydat na stanowisko prezesa zarządu Orange Polska przez Orange S.A., większościowego udziałowca spółki. Po formalnym powołaniu przez radę nadzorczą, zastąpi on Jean-François Fallachera, który przyjął propozycję Grupy Orange objęcia funkcji prezesa zarządu Orange Hiszpania od 1 września 2020 r., podkreślono także w materiale.

“Julien Ducarroz otrzymał jednogłośnie pozytywną opinię komitetu ds. wynagrodzeń. Jestem przekonana, że jego szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach takich jak strategia i rynek komercyjny, będzie dużym atutem przy przeprowadzeniu Orange Polska przez nowy plan strategiczny” – skomentowała przewodnicząca komitetu ds. wynagrodzeń i niezależny członek rady nadzorczej Orange Polska Maria Pasło-Wiśniewska, cytowana w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Julien Ducarroz (ur. 1975 r., narodowość szwajcarska), pracuje w Grupie Orange od 2002 r. Pracował w różnych spółkach grupy, w różnych krajach. W ostatnich latach był prezesem zarządu Orange Mołdawia (od 2016 r. do chwili obecnej) oraz dyrektorem handlowym i członkiem wykonawczym zarządu Orange Rumunia (2008-2016).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here