Naga Markets

RN LW Bogdanka odwołała A. Wasila z funkcji prezesa, tymczasowo zastąpi go A. WasilewskiWarszawa, 16.09.2022 (ISBnews) – Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka podjęła uchwałę w sprawie odwołania prezesa zarządu Artura Wasila ze składu zarządu, podała spółka. RN zdecydowała o powierzeniu obowiązków prezesa wiceprezesowi Arturowi Wasilewskiemu do dnia powołania prezesa, podano także.

“Ponadto rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powierzenia obowiązków prezesa zarządu, panu Arturowi Wasilewskiemu – zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych do dnia powołania prezesa zarządu, przy jednoczesnym wykonywaniu dotychczasowych obowiązków zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych” – czytamy w komunikacie.

W środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że rada nadzorcza Bogdanki rozpatrzy na posiedzeniu w piątek wniosek o odwołanie prezesa zarządu Artura Wasila.

LW Bodganka podała wcześniej w środę, że w związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia ponownie obniżyła cel produkcyjny na ten rok do ok. 8,3 mln ton węgla handlowego z poziomu obniżonego 2 września do 9,2 mln ton (z 9,5 mln ton oczekiwanych wcześniej).

Artura Wasil był prezesem zarządu LW Bogdanka od 21 marca 2018 r.

LW Bogdanka na koniec 2021 r. miała 23,1% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 29,2% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,37 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAmica spodziewa się trudnego III kwartału, strata operacyjna może się w nim pogłębić kw/kw
Następny artykułKurs USD/PLN wybija powyżej 4,73 zł. Dzień trzech wiedźm obfituje w zmienność
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here