Naga MarketsPracownicze plany kapitałowe - wszystko co musisz wiedziećGłówne indeksy rozpoczynają handel w nowym tygodniu od luk wzrostowych wychodząc na nowe szczyty wspierane informacjami o postępującej na świecie kampanii szczepień, która przekłada się już na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Umacnia to nadzieje na stopniowe luzowanie obostrzeń i powrót do normalności wraz z tym, jak ilość zaszczepionych osób będzie wzrastać.

Optymizm wraca na rynek 

Notowania kontraktu terminowego na S&P 500 rosną dziś do poziomu 3945 pkt. niemniej jednak ze względu na dzisiejsze święto w USA i Dzień Prezydenta sesji na Wall Street nie ma, a handel kontraktami tradycyjnie będzie skrócony. W pierwszej godzinie handlu na Starym Kontynencie niemiecki Dax wychodzi powyżej 14000 pkt. Jak na razie więc zagrożenia związane z mutacjami wirusa i przywracaniem restrykcji spadają na drugi plan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek cieszy się z tego, że liczba nowych przypadków Covid-19 spada w USA poniże 100 tys. i jest najniższa od 3 miesięcy. Nadzieje na szybki powrót gospodarki na stare tory wspierają także lepsze od oczekiwań dane o PKB z krajów azjatyckich, które dzięki zdecydowanym działaniom jaki pierwsze poradziły sobie z epidemią koronawirusa.

Notowania WTI znalazły się na nowych szczytach nie tylko w efekcie rosnących nadziei na ożywienie popytu w dalszej części roku, ale i na skutek ataku zimy w USA i pojawiających się problemów z dostawami.

Notowania ropy WTI na interwale dziennym

Solidny popyt na ryzyko na rynku walutowym skutkuje odpływem kapitału od bezpiecznych przystani. Pod presją znajduje się zarówno dolar jak i japoński jen. Z uwagi na fakt, że to w USA proces szczepień daje nadzieje na relatywnie szybki powrót do normalności, skala deprecjacji amerykańskiej waluty może pozostawać ograniczona, a notowania USDJPY wracają dziś powyżej 105 jenów za każdego dolara.

Kurs EURUSD stabilizuje się z kolei w okolicy 1.21 i z takim stanem rzeczy możemy mieć do czynienia przez pewien czas. Z jednej strony pozytywny dla USD efekt szczepień w USA znosi się z popytem na ryzyko, które z kolei mocniej sprzyja wspólnej walucie.

W gronie G10 ze względu na rajd cen ropy pozytywnie wyróżniają się waluty surowcowe na czele z koroną norweską. Para GBPUSD dzięki sprawnemu procesowi szczepień wychodzi powyżej 1.39 i znajduje się na najwyższych poziomach od niespełna 3 lat. Przybliżająca się perspektywa powrotu do normalności spycha natomiast notowania złota w kierunku 1800 USD za uncję.

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty notowania | mercator medical s.a. akcje | kurs kryptowalut | kurs.dolara | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here