Naga MarketsKurs euro (EUR/CHF) wzrośnie do 1,10. Kurs złotego (PLN) skorzysta na risk-on?EUR/CHF jest kluczową parą walutową na rynku Forex. Jej wzrosty najczęściej wiążą się z tym, iż spekulanci zakładają pozytywny scenariusz na rynkach finansowych. W przeciwnym wypadku uciekają do bezpiecznej waluty, jaką jest frank szwajcarski. Gościem Krzysztofa Kamińskiego na łamach telewizji internetowej Comparic24.TV jest Maciej Przygórzewski – główny ekspert walutowy, Walutomat.pl. W rozmowie poruszono temat potencjalnej zmiany sentymentu na rynkach, co może sugerować osłabienie franka. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

Kurs EUR/CHF: Eksperci z Nordea prognozują wzrost do 1,10

Para euro do franka jest także bardzo istotna dla zrozumienia tego, co dzieje się na parze CHFPLN. Dlatego też obserwując jak ostatnio umacnia się euro do helweckiej waluty, czy mamy do czynienia ze scenariuszem risk-on wśród inwestorów?

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest taka prognoza analityków Nordea, którzy oczekują wzrostu pary do poziomu 1,10 (obecnie para oscyluje przy 1,07). EUR/CHF jest to para, która pokazuje poprawę sentymentu do ryzyka w przypadku wzrostów. Jej aprecjacja to bardzo dobra wiadomość dla rynków surowców energetycznych i polskiego złotego oraz nieco gorsza dla metali szlachetnych – oznajmił analityk Maciej Przygórzewski.

Kluczowe dla waluty euro będzie niewątpliwie czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Czy bankierzy centralni zaskoczą rynek czy ich dotychczasowe stanowisko pozostanie bez zmian?

Wydaje mi się, że banki centralne na całym świecie będą grały na czas po skali działań jakie przeprowadzono w tym roku. EBC może zwiększyć skalę skupu aktywów i najprawdopodobniej to wszystko co zrobią decydenci. Nie oczekuję żadnych przełomowych zmian, choć mogą pojawić się interwencje ustne, które będą miały na celu uspokojenie inwestorów – zauważył.

Dostrzegam potencjał do wzrostów pary EUR/CHF, choć nadal utrzymuje się ryzyko wynikające z pandemii koronawirusa. W Europie może udać się powstrzymać pandemię szybciej niż w USA, co powinno wywołać napływ kapitału do strefy wspierając siłę euro – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here