Naga MarketsKurs funta kieruje się do 1,30 USD. Sunak planuje wspierać zatrudnienie w firmach dotkniętych lockdownem
Rishi Sunak

Wielka Brytania planuje kolejne ograniczenia mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Firmy, które zostaną zmuszone do zamknięcia mają jednak uzyskać pomoc rządu. Kanclerz Skarbu Rishi Sunak ogłosi w tym celu plan wspierania zatrudnienia. Tymczasem, kurs funta (GBP/USD) zyskuje trzeci dzień z rzędu próbując odrobić spadek z wtorku.

  • Nowe restrykcje mają obowiązywać od przyszłego tygodnia
  • Eksperci uważają, że zamknięcie barów/pubów powinno nastąpić już wcześniej
  • Plan Sunaka ma zakładać wypłatę 2/3 wynagrodzenia pracownikom firm

Kolejny lockdown Wielkiej Brytanii, ale tylko lokalny

Brytyjski rząd szykuje się do wprowadzenia nowych restrykcji, które mogą obowiązywać w całej Wielkiej Brytanii przez następne sześć miesięcy, dopóki nie pojawi się sczepionka, ostrzegł główny lekarz w Anglii Chris Witty.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Ministrowie przygotowują się natomiast się do nakreślenia planów lokalnych, trójstopniowych lockdownów mających obowiązywać już w przyszłym tygodniu. System ten ma bazować na strefach, w których najbardziej narażeni pozostaną w domu nawet przez miesiące.

Jednakże, członkowie Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (SAGE) ostrzegli, że wprowadzenie dalszych ograniczeń dla pubów i restauracji w północnej Anglii prawdopodobnie nie przyniesie spadku rosnącej liczby infekcji. Jeden z ekspertów powiedział, że interwencja w stylu automatycznego wyłącznika powinna zostać wprowadzona w Anglii już kilka tygodni temu.

– Kanclerz określi kolejny etap programu wspierania zatrudnienia, który będzie chronił miejsca pracy i zapewni siatkę bezpieczeństwa dla tych firm, które mogą zostać zamknięte w nadchodzących tygodniach i miesiącach – poinformowało Ministerstwo Skarbu.

Plany prawdopodobnie obejmą płacenie 2/3 wynagrodzenia pracownikom w firmach, które zostaną objęte nowymi restrykcjami, takimi jak zamykanie barów i restauracji w punktach zapalnych pandemii koronawirusa w Anglii.

Funt szterling ponownie zmierza do 1,30 USD

Kurs funta zanotował istotny spadek we wtorek po odbiciu od poziomu 1,30 USD. Jednakże, w kolejnych dniach spadki nie były kontynuowane.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Zamiast tego, para walutowa GBP/USD ponownie kieruje się na północ, co daje szansę na re-test oporu w okolicach 1,30. Alternatywnie, kluczowe wsparcie dla tego instrumentu pozostaje blisko 1,2750.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here