Naga MarketsRipple zostanie pozwane przez SEC - przyznaje Brad GarlinghouseAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza pozwać Ripple za sprzedaż tokenów XRP, powiedział w poniedziałek dyrektor generalny Brad Garlinghouse.

  • SEC chce pozwać Ripple za sprzedaż XRP – przyznał CEO firmy.
  • To nie pierwsza tego typu sprawa dot. Ripple i emisji tokenów XRP.
  • W efekcie tych wiadomości kurs XRP mocno spadł.

Ripple na muszce SEC

Według Fortune pozew zostanie wniesiony w najbliższym czasie, chociaż nie podano jeszcze dokładnej daty. Współzałożyciele Ripple, Chris Larsen i Brad Garlinghouse, zostaną nazwani w nim “oskarżonymi” obok swojej firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
To atak na całą branżę kryptowalut i amerykańskie innowacje – stwierdza Brad Garlinghouse w oświadczeniu przesłanym e-mailem.

W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną Coindesk, zewnętrzny radca prawny Michael Kellogg z firmy Kellogg, Hansen, Todd, Figel & Frederick napisał, że “ta skarga jest błędna z prawnego punktu widzenia.”

– Inne główne gałęzie rządu USA, w tym Departament Sprawiedliwości i FinCen Departamentu Skarbu, już ustaliły, że XRP jest walutą. Transakcje w XRP nie wchodzą zatem w zakres federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. To nie pierwszy raz, kiedy SEC próbuje wyjść poza swoje ustawowe uprawnienia. Sądy poprawiły to już wcześniej i zrobią to ponownie – tłumaczył.

Kolejny pozew

Ripple jest już pozwane przez inwestorów XRP w pozwie zbiorowym. Sprawa ma swoje korzenie w 2018 roku, ale trwa nadal.

Firma zapłaciła wcześniej grzywne w wysokości 700 000 USD z tytułu zarzutów dot. naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej. Tym razem podmiotem, który zarzucił firmie powyższe, było Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Do tego doszła grzywna w wysokości 450 000 USD od Biura Prokuratora Amerykańskiego w północnym dystrykcie Kalifornii.

XRP zostało opracowane i uruchomione przez współzałożyciela Ripple Labs Arthura Britto i szefa technicznego firmy Davida Schwartzina w 2012 roku. Ripple utrzymuje 55 miliardów XRP na rachunku escrow, uwalniając 1 miliard jednostek każdego miesiąca. Niewykorzystane XRP są zwracane do depozytu.

Według firmy Messari, Ripple przez lata zyskał około 1,2 miliarda dolarów sprzedając tokeny XRP.

Cena XRP spadła po ujawnieniu wiadomości o zbliżającym się procesie sądowym i to o 12 proc. w skali doby.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here