Naga Marketsmonety xrp rippleRon Hammond ogłosił przez Twittera, że jest od teraz odpowiedzialny za relacje z władzami USA w Ripple. Innymi słowy, będzie zajmował się lobbingiem dla rzecz projektu w środowisku amerykańskich polityków.

Hammond był członkiem zespołu, który opracował Token Taxonomy Act, ustawę, która wykluczała kryptowaluty z klasyfikacji jako papiery wartościowe, a także zapewniała wprowadzenie “pewności regulacyjnej” dla firm z rynku technologii blockchain.

Pisząc o nowym pracowniku, XRP Daily stwierdził:

„Ripple współpracuje z ponad 50 rządami na całym świecie, a teraz ktoś z kręgu władzy w USA będzie odpowiedzialny za nasze stosunki z rządem, co jest niesamowite. Cieszymy się, że Ron Hammond dołącza do naszego zespołu i pomaga budować internet wartości ”.

Co nowego w obozie Ripple?

Jak poinformowały media 28 sierpnia, społeczność XRP zagroziła hard forkiem, jeśli kierownictwo Ripple będzie nadal wrzucać na rynek nowe partie tokenów. O skali tego zjawiska pisaliśmy już w tym miejscu. W samym drugim kwartale 2019 r. Ripple Labs sprzedało tokeny o łącznej wartości 251,51 mln USD. Stosowny raport opublikowano 24 lipca.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, poczuł potrzebę załagodzenia sytuacji i natychmiast opublikował oświadczenie dot. gróźb społeczności skupionej wokół tokenu:

„Idea sprzedaży XRP polega na pomocy w rozbudowie narzędzia XRP – budowaniu RippleNet i wspieraniu innych narzędzi budujących XRP, tj. Dharma i Forte. W rzeczywistości ZMNIEJSZALIŚMY naszą sprzedaż według wielkości Q / Q i od tego czasu stopa inflacji podaży XRP w obiegu jest niższa niż w przypadku BTC i ETH.”

Ripple

Token XRP został zaprojektowany w całości przez firmę Ripple Labs, za którą stoi Ryan Fugger. XRP jest oparty o technologię open-source. W obecnej formie token działa od roku 2012, ale – co warto podkreślić – jego twórca rozpoczął pracę nad zdecentralizowanym systemem monetarnym znacznie wcześniej, bo już w 2004 roku, czyli przed powstaniem bitcoina!

Dziś projekt budzi jednak duże kontrowersje, bowiem wielu użytkowników kryptowalut w ogóle nie uważa XRP za kryptowalutę. Projekt jest często określany – w pogardliwym znaczeniu – jako “bitcoin dla banków”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here