whitebit

Ripple z ważnym zwycięstwem w sprawie z SEC. Chodzi o tokeny XRPRipple Labs wygrał z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w toczącej się sprawie dotyczącej oszustw związanych z papierami wartościowymi. Sędzia odrzucił wniosek SEC o wgląd w poszczególne dokumenty, które – jak stwierdził – mogą nie być istotne dla oskarżenia.

Ripple nadal toczy walkę z SEC

Ripple Labs zadał cios Komisji Papierów Wartościowych i Giełd po tym, po tym jak sędzia przewodniczący wydał orzeczenie, które jeden z prawników Ripple nazywa „bardzo ważnym zwycięstwem”.SEC złożyła pozew w 2020 r. przeciwko Ripple oraz jego dyrektorom (Brad Garlinghouse i Christian Larsen) za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Sędzia Sarah Netburn odrzuciła wniosek o ponowne rozważenie wglądu dokumentów na mocy przywileju związanego z przemówieniem z czerwca 2018 r. wygłoszonym przez ówczesnego dyrektora SEC Williama Hinmana. We wspomnianym przemówieniu Hinman stwierdził, że Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) nie są papierami wartościowymi.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie sprzeciwiła się wcześniej, aby dokumenty te nie podlegały ochronie w ramach przywileju procesu deliberacyjnego (DPP), ponieważ sugerowała, że dotyczyły one jedynie osobistych poglądów Hinmana, a nie polityki SEC.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
DPP zwalnia rząd z ujawniania niektórych dokumentów w danej sprawie, dzięki czemu może on w sposób poufny dokonać przeglądu obowiązującej polityki w oparciu o materiały zawarte w tych dokumentach.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

SEC niedawno zmieniła stanowisko, twierdząc, że przemówienie odzwierciedla politykę Ripple, a nie osobiste poglądy Hinmana i powinno być objęte ochroną. Sędzia Netburn powiedziała, że SEC nie powinna zaprzeczać sama sobie, próbując zmienić swoje twierdzenia.

We wcześniejszym stanowisku stwierdzono, że przemówienie odzwierciedlało osobiste poglądy Hinmana. Komisją Papierów Wartościowych i Giełd nie może teraz odrzucić swojego własnego stanowiska – uargumentowała w swojej decyzji sędzia Netburn.

Podsumowując tę decyzję, adwokat Ripple K. Filan zatweetował dziś, że jest to „bardzo ważne zwycięstwo”.

Inny prawnik Ripple i założyciel CryptoLaw również zatweetował do swoich 191 tys. obserwujących, że „SEC jest obecnie ranna”.

Pomimo tego orzeczenia, sprawa nie jest jeszcze zakończona, a SEC ma teraz dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji.

Duża część branży kryptowalutowej jest zainteresowana tą sprawą, ponieważ jej wynik może określić przyszłość składania przez SEC pozwów przeciwko firmom związanym z branżą krypto za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Zwycięstwo Ripple może spowodować, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wycofa się ze swoich agresywnych pozwów przeciwko branży kryptowalutowej. Jeśli jednak SEC wygra, liczba pozwów może się znacznie zwiększyć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje benefit | forex waluty online | usdpln | kurs liry tureckiej | lotos cena akcji | wig20 notowania | amica akcje rekomendacje |


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj