Naga MarketsW trakcie niedzielnej sesji notowania Ripple (XRP) osuwały się do poziomu obserwowanego ostatni raz w drugiej połowie września poniżej 0,33 dolara. Od rozrysowania kilkumiesięcznych dołków cyfrowe aktywo odbija jednak o ponad 20%, wyprzedzając na liście największych kryptowalut pod względem kapitalizacji Ethereum (ETH), którego kurs testował półtoraroczne dołki. Nie jest to pierwszy raz kiedy XRP udało się zdobyć drugie miejsce na podium – debiut na tak wysokiej pozycji obserwowano w grudniu zeszłego roku.


„Ripple jest lepszy od Bitcoina”

W weekend Cory Johnson będący głównym strategiem marketingowym Ripple twierdził na Twitterze, że Ripple jest lepszy od Bitcoina. BTC ma posiadać bowiem poważne ograniczenia, a XRP jest obecnie częściej używany w codziennych płatnościach. Chociaż wypowiedź ciężko pozwiązywać z sytuacją na wykresie, to po teście technicznych minimów notowania XRP/USD rzeczywiście mocniej odbijały powracając nad pułap 0,38 dolara, gdzie przebiegają minima październikowe:

ripple 26.11.2018
Źródło: Tradingview.com

26 listopada po godzinie 13:00 łączna kapitalizacja XRP wynosiła ponad 15 miliardów dolarów, czyli o ponad 3 miliardy więcej niż ETH osuwającego się na trzecią pozycję:

notowania kryptowalut 26.11.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Z powodu dynamicznej deprecjacji Bitcoina i innych kryptowalut łączna kapitalizacja rynku spadała w niedzielę do zaledwie 121 miliardów dolarów, co jest najniższym wynikiem od kilkunastu miesięcy. Poniedziałek przynosi jednak odbicie do pułapu ponad 130 miliardów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here