Naga MarketsRipple (XRP) - wiosenne wiadomości dotyczące kryptowalutyRipple (XRP) od kilku lat jest trzecią co do wielkości pod względem kapitalizacji kryptowalutą, dzięki unikalnej technologii i modelowi biznesowemu. Podczas gdy inne projekty kryptowalutowe koncentrowały się na świadczeniu usług dla inwestorów detalicznych, Ripple koncentrował swoją kreatywność na świadczeniu usług dla instytucji finansowych.

  • Jej technologie, takie jak RippleNet i cyfrowa moneta XRP, są obecnie wykorzystywane przez setki instytucji finansowych na całym świecie do przeprowadzania tańszych i szybszych transakcji transgranicznych.
  • Odgrywając tak istotną rolę w przestrzeni kryptowalutowejj, musimy być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami Ripple’a wiosną 2020 roku.

Ripple: Niektóre z ostatnich wiadomości Ripple XRP, które być może przegapiłeś

W pierwszych trzech miesiącach 2020 r. sektor kryptowalut doświadczył interesujących zmian, Ripple także nie został pominięty. W ramach społeczności projektu miało miejsce kilka wydarzeń, które mogą mieć wpływ na wyniki kryptowaluty zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o informacje nt. monet Ripple’a, musimy najpierw przyjrzeć się kursowi tej kryptowaluty. XRP  pozostaje jedną z najczęściej używanych monet cyfrowych na całym świecie, dzięki technologii Ripple’a, która zyskała szerokie poparcie światowych instytucji finansowych.

6 lutego, Ripple nawiązał współpracę z Azimo, wiodącym europejskim serwisem przelewów cyfrowych. W ramach partnerstwa, Azimo korzysta z rozwiązania Ripple On-Demand Liquidity (ODL) do przesyłania szybszych i tańszych płatności transgranicznych na Filipiny. Planuje również rozszerzenie rynku poza Filipiny przed końcem roku.

Partnerstwo pomiędzy RippleNet i Coinone przyniosło pozytywne zmiany dla kryptowaluty w Korei Południowej. Ponadto kilka innych firm zajmujących się przekazami pieniężnymi w tym kraju przyjęło technologie Ripple do transakcji transgranicznych. Sentbe, dostawca usług przekazów pieniężnych, przyjmuje technologie Ripple, aby zaoferować łatwiejszy, szybszy i wygodniejszy sposób przekazywania pieniędzy za granicę. Świadczą one usługi w zakresie przekazów pieniężnych dla mieszkańców Korei Południowej wysyłających pieniądze na Filipiny, do Indonezji, Wietnamu, Japonii i Chin.

BRD, jeden z najszybciej rozwijających się konsumenckich portfeli kryptowalutowych na świecie, z ponad 3 milionami użytkowników na całym świecie, dodał w lutym wsparcie dla XRP. Według firmy, wsparcie przyjdzie najpierw do użytkowników iOS, a następnie Android.

Kolejne wiadomości o walucie Ripple’a skupiają się na regulacji. W chwili obecnej XRP nie jest regulowana w żadnej części świata. W związku z tym zasada dotycząca innych walut kryptowalutowych dotyczy również XRP.

W Zimbabwe rząd pracuje nad uregulowaniem działalności w sektorze kryptowalutowym w tym kraju. Reserve Bank of Zimbabwe ujawnił niedawno, że pracuje nad stworzeniem ram regulacyjnych w celu kontrolowania działalności firm zajmujących się kryptowalutami.

W ciągu ostatnich kilku lat krypowaluty zyskały znaczne udziały w Zimbabwe ze względu na wysoką stopę inflacji dotykającą lokalną walutę. Jeśli chodzi o przyjęcie, kilka projektów dotyczących kryptowalut uważa, że ten afrykański kraj będzie jednym z pierwszych krajów, które osiągną masowe wykorzystanie walut cyfrowych.

Rosja, tu sprawy wyglądają trochę ponuro dla kryptowalut. Władza wykonawcza w Banku Rosji ujawniła niedawno, że niedokończony jeszcze projekt ustawy o cyfrowych aktywach finansowych zakazuje emisji i obiegu krypowalut po ich przekazaniu do kraju. Rosja uważa bowiem, że emisja i obrót cyfrowymi walutami będzie stanowić nieuzasadnione ryzyko dla systemu finansowego kraju.

Na początku tego miesiąca Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej przyjęło nowe przepisy, które zapewnią ramy prawne dla regulacji prawnych dotyczących legalizacji i krypotowalut oraz platform wymiany działających w tym kraju. W Indiach zakaz handlu kryptowalutami wprowadzony przez Indyjski Bank Rezerw został anulowany przez Sąd Najwyższy, co oznacza, że Hindusi mogą teraz z łatwością handlować walutami XRP, BTC i innymi kryptowalutami.

Czy najnowsza analiza cen Ripple’a oznacza zyski dla inwestorów?

Wiadomości Ripple’a tej wiosny nie byłyby kompletne bez historii cen tej kryptowaluty.

XRP rozpoczął roczny handel na poziomie 0.19$ za monetę, ale w ostatnich tygodniach spadł po odnotowaniu ogromnych zysków w lutym. W chwili obecnej cena XRP spadła o 35 % od początku roku, wymazując prawie w 100 % zysk osiągnięty w lutym.

Do 15 lutego cena monety wzrosła do 0,33 USD, co jak dotąd jest najwyższym wynikiem w tym roku. Nastąpiło to w czasie, gdy cały rynek krypto walutowy nabrał rozpędu, przy czym BTC i inne monety również odnotowały w tym procesie ogromne wzrosty. Wzrost cen XRP nastąpił również trzy dni po dodaniu go do BRD, jednego z najszybciej rozwijających się portfeli kryptograficznych na świecie.

Pod koniec lutego cena XRP spadła do 0,22$ za monetę, pomimo współpracy Ripple’a z Azimo, Hanpassem i innymi firmami. W tym momencie efekt pandemii koronawirusa zaczął zbierać żniwo na rynkach finansowych, a rynek kryptowalut nie jest tu wyjątkiem.

Od tego czasu XRP, wraz z jego kryptowalutowymi odpowiednikami, znajduje się w spirali spadkowej, ponieważ coraz więcej inwestorów panikuje i wycofuje swoje fundusze z rynku. Rozprzestrzenianie się pandemii znacząco wpłynęło na działalność gospodarczą na całym świecie, co znalazło odzwierciedlenie na wszystkich rynkach finansowych.

Więc, jak wygląda krótkoterminowa prognoza cen Ripple’a?

Prawdę mówiąc, krótkoterminowa prognoza cen XRP  nie wygląda optymistycznie.

Walletinvestor, internetowy serwis prognostyczny, sugeruje, że moneta może spaść poniżej 0,10 USD w najbliższych dniach. Zgodnie z jego przewidywaniami, do końca marca cena XRP będzie wynosić 0,093 USD za monetę. W prognozie długoterminowej serwis nie wierzy, że XRP przekroczy poziom 0,50 USD do końca roku.

Inny popularny serwis Longforecast spodziewa się dalszego spadku wartości monety i do końca miesiąca będzie ona sprzedawana po 0,11 USD za monetę, co oznacza stratę 52 procent w marcu. Spadek cen może trwać do końca roku, ponieważ przewiduje się, że do grudnia 2020 roku XRP będzie notowany na poziomie 0,07 USD.

Legenda rynku kryptowalut – Peter Brandt, ostatnio zasygnalizował, że widzi XRP spadające poniżej $0.10. Odpowiadając na tweeta, Brandt doradził osobie fizycznej, aby kupiła XRP za 0,0826$. Tym samym sugerując, że uważa, iż cena XRP spadnie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

Joker, słynny analityk kryptowalutowy na Twitterze, uważa, że cena monety spadnie, jeśli Bitcoin straci wsparcie w wysokości 4 800 dolarów. Zgodnie z jego tweetem, XRP/USD może spaść do poziomu 0,05$, jeśli BTC straci wsparcie na poziomie 4 800$.

Ogólnie rzecz biorąc, sprawy wyglądają w tej chwili niezbyt optymistycznie dla XRP, a kryptowaluta może ponieść dalsze straty w nadchodzących miesiącach.

Upewnij się, że zawsze będziesz na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na rynku kryptograficznym i wiadomościami Ripple XRP wiosną 2020 roku, śledząc Capital.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here