Naga Marketsmonety xrpPoczątek kwietnia przyniósł ze sobą spore ożywienie na rynku kryptowalut. W praktyce okazało się jednak, że w odróżnieniu do hossy z drugiej połowy 2017 roku, tym razem altcoiny nie poszły w ślady za Bitcoinem i wiele z nich wciąż pozostaje w trendach spadkowych. Z niemałym opóźnieniem pojawiła się natomiast znaczna aprecjacja na notowaniach Ripple.


XRP powyżej 40 centów

Trzecia pod względem kapitalizacji kryptowaluta XRP od kilku dni dość znacząco zyskuje na wartości. Wzrosty te okazały się na tyle dynamiczne a ich zasięg na tyle spory, że rynek bez większego problemu pokonał barierę 0,40 USD i wybił górą z trwającej od drugiej połowy listopada 2018 roku konsolidacji, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

W chwili obecnej XRP notowane na giełdzie Kraken wyceniane jest na ponad 43 centy za sztukę. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa i obecna tendencja będzie kontynuowana, notowania tej kryptowaluty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0,58 USD. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór.

Może Cię zainteresować: Ripple raportuje 31% wzrost sprzedaży XRP w I kw. 2019 r.

XRP zyskuje już ponad 60%


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułProwadzili kopalnię kryptowalut. Mieli wyłudzić 4,5 mln zł od 108 inwestorów
Następny artykułKurs dolara dociera do 1,34750 CAD. Oczekiwane dalsze wzrosty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here