Naga Markets

Ripple wejdzie na Wall Street po zakończeniu sprawy z SEC, twierdzi prezesPrezes Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami, jeśli chodzi o zapewnienie jasności regulacyjnej dla kryptowalut i ma nadzieję, że proces sądowy zakończy się jeszcze w tym roku.

Ripple czeka na zakończenie sprawy sądowej z SEC

Ripple zbada możliwości przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) po zakończeniu procesu sądowego z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – powiedział prezes Brad Garlinghouse w rozmowie z CNBC 25 maja.Firma Ripple jest uwikłana w trwający już 15 miesięcy proces sądowy z SEC, która twierdzi, że token XRP firmy Ripple klasyfikuje się jako papier wartościowy. W związku z tym organ regulacyjny twierdzi, że firma, Garlinghouse i prezes Chris Larsen nielegalnie oferowali papiery wartościowe sprzedając XRP.

Z kolei Ripple uważa, że XRP nie powinien być klasyfikowany jako papier wartościowy. XRP jest obecnie szóstą co do wielkości kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 19,54 mld dol. Sieć wykorzystuje token do oferowania płatności transgranicznych.

Garlinghouse ma nadzieję, że proces sądowy zakończy się jeszcze w tym roku, pozostawiając Ripple otwartą drogę do zbadania opcji wejścia na giełdę.

Przed wejściem na rynek chcemy zakończyć sprawę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Mam nadzieję, że SEC nie spowolni tego procesu bardziej niż dotychczas. Z pewnością nasza firma znajduje się obecnie w takim momencie, w którym przeprowadzenie IPO jest możliwe. Przyjrzymy się temu, gdy zakończymy proces – dodał Garlinghouse.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

NED

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Ripple już teraz jest rentowny i ma dodatni przepływ gotówki. Firma odkupiła akcje o wartości prawie 500 mln dol. w ciągu ostatnich dwóch lat i zainwestowała w prawie 40 firm w całym swoim ekosystemie kryptowalut, dodał Garlinghouse. W związku z tym Ripple jest wystarczająco dojrzałe, aby rozważyć IPO.

Komentarze Garlinghouse’a pojawiają się w czasie, gdy rynek kryptowalut powoli odrabia straty po upadku ekosystemu Terra. Jednak Ripple nadal odnotowuje stały wzrost. W pierwszym kwartale wolumen On-Demand Liquidity – produktu Ripple służącego do płatności transgranicznych z wykorzystniem XRP – wzrósł do 8 mld dol. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r.

Biorąc pod uwagę proces sądowy w Stanach Zjednoczonych, większość zysków Ripple pochodzi spoza kraju. Sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie do czasu zakończenia postępowania sądowego, twierdzi Garlinghouse. Prezes dodał, że zahamowany wzrost w USA można przypisać brakowi „jasności i pewności” regulacyjnej.

Myślę, że przytłaczająca większość ludzi pracujących w branży kryptowalutowej to dobrzy aktorzy, którzy chcą postępować zgodnie z przepisami. Ale kiedy same zasady nie są jasne, wówczas bardzo trudno jest sobie z nimi poradzić w legalny sposób – skomentował prezes Ripple.

Przejrzystość przepisów jest niezbędna, aby przedsiębiorcy i inwestorzy mogli uczestniczyć w przestrzeni kryptowalut. A Stany Zjednoczone wydają się pozostawać w tyle, jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut.

Szwajcaria, Singapur, Wielka Brytania, Japonia, a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się przed Stanami Zjednoczonymi w kwestii zapewnienia regulacyjnej jasności, która pozwala przedsiębiorcom i inwestorom rozwijać się w tej branży – zakończył Garlinghouse.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro do złotego ponownie powyżej granicy 4,6 zł
Następny artykułKurs EUR/USD zdołał przełamać poziom 1,07. USA: Dane o PKB oraz wnioski o zasiłek
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here