Naga MarketsRipple opublikował rynkowy raport za drugi kwartał 2018-go roku, z którego wynika, że w drugim kwartale znacząco spadła sprzedaż XRP w ujęciu kwartalnym.

Sprzedaż XRP uplasowała się na poziomie 73,53 mln USD, co stanowi ponad dwukrotnie mniejszą liczbę od wyniku z pierwszego kwartału (167,7 mln dolarów). Za ten stan rzeczy obwiniana jest niska zmienność na rynku kryptowalut, która dla XRP była najniższa od czwartego kwartału 2016-go roku.

źródło: Ripple.com

W drugim kwartale 2018 r. firma programowo sprzedała XRP za 56,66 mln USD. Stanowiło to 0,125%, czyli 12,5 punktu bazowego całkowitego wolumenu obrotu XRP na świecie w drugim kwartale.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto XRP II, LLC – spółka zależna Ripple, która jest zarejestrowaną i licencjonowaną firmą świadczącą usługi pieniężne (MSB) – sprzedała 16,7 mln USD XRP w sprzedaży bezpośredniej. Łącznie daje to 73,53 miliona USD w Q2 2018.

XRP był wyraźnie mniej zmienny w drugim kwartale, a spadek cen XRP o 9,0% był tożsamy ze spadkiem notowań Bitcoina o 8,2% Bitcoin.

XRP – cena i wolumen | źródło: Ripple.com

Aktywność na depozycie

W czwartym kwartale 2017 roku firma Ripple zabezpieczyła 55 miliardów XRP na chronionym kryptograficznie koncie depozytowym. Z powodu blokady, Ripple ma dostęp tylko do 13 procent XRP znajdujących się w całkowitym obiegu.

W drugim kwartale 2018, XRP został ponownie zwolniony z depozytu w ilości 3 miliardów (1 miliard każdego miesiąca). 2,7 miliarda XRP zostało następnie rozmieszczone w nowych kontraktach depozytowych.

Pozostałe 300 milionów XRP, które nie zostały zwrócone do depozytu, jest wykorzystywane w celu utrzymaniu ekosystemu XRP.

Komentarz rynkowy

Drugi kwartał był znacznie gorszy w porównaniu do cen i wolumenów, które można było zaobserwować w Q4 2017 oraz w Q1 2017. Spowolnienie można przypisać ciągłemu zaniepokojeniu regulacjami, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.

Spadek zarówno pod względem wolumenu, jak i ceny był podobny dla większości zasobów cyfrowych, ponieważ wiele z nich poruszało się ze ścisłą korelacją.

Cena XRP w stosunku do ogólnej kapitalizacji rynkowej aktywów cyfrowych | źródło: Ripple.com

Ta ścisła korelacja wskazuje na rynek, który wciąż jest w powijakach. Traderzy muszą jeszcze odróżnić wartości wewnętrzne najbardziej znanych aktywów cyfrowych. Gdy przemysł dojrzewa i decyduje, co uważa za najbardziej przydatne i wartościowe, powinniśmy spodziewać się większej separacji w ogólne kapitalizacji rynkowej.

Sprawdź też: Ripple planuje zdominowanie Indii, początkowo planował rozdanie 2 mld monet

Jeszcze do niedawna w obrocie kryptowalutami jeśli chodzi o udział w rynku dominowała Korea Południowa. Handel w niektórych dniach stanowił tam 70% światowego wolumenu. Jak jednak widać na poniższym wykresie, do końca ubiegłego kwartału obroty Korei Południowe spadły i znalazła się ona na 4-tym miejscu w globalnym udziale.

Udział krajów w obrocie XRP | źródło: Ripple.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here