Naga MarketsRipple vs Bitcoin: co nowa hossa oznacza dla kryptowaluty XRP i BTC?Uważa się, że koniec roku przyniesie nowy, byczy trend na rynku kryptowalut. Według najnowszego raportu przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Evertas, inwestorzy instytucjonalni zamierzają podnieść swoje zaangażowanie w głównych kryptowalutach, w tym również w projektach Bitcoin i Ripple, co  może przynieść kolejną wzrostową falę na rynku.

  • Efekty tego widoczne były już w tym tygodniu, kiedy kurs Bitcoina testował poziom 18 tysięcy dolarów
  • W tym samym czasie notowania XRP wzrastały do okolic 0,3 dol., nadal nie potrafiąc pokonać tegorocznych maksimów
  • Analitycy Capital.com przygotowali analizę porównawczą rynku Ripple oraz Bitcoina

Ripple vs Bitcoin. Analiza fundamentalna XRP i BTC

Zanim przejdziemy do analizy zachowania cen XRP vs BTC, przeanalizujmy ogólny stan rynku kryptowalutowego. Według najnowszych analiz wkraczamy w kolejny długoterminowy trend wzrostowy rynku kryptowalut. Sondaż Evertasa, w którym wzięło udział 50 inwestorów instytucjonalnych posiadających ponad 78 mld USD w aktywach cyfrowych w Wielkiej Brytanii i USA, wykazał, że rynek krypto będzie się stale rozwijał i oferował lepszą płynność, fundusze hedgingowe zwiększą swoje udziały w krypto aktywach, a w najbliższej przyszłości znacząco poprawi się również regulacja.

Respondenci wskazywali również na szereg przeszkód związanych z instytucjonalizacją krypto, wyrażając zaniepokojenie istniejącą infrastrukturą, wskazując brak zabezpieczeń i procedur zgodności z przepisami, które nadal wymagają udoskonalenia.

Bitcoin i Ripple: jaka jest różnica?

Jaka jest różnica między Bitcoinem a Ripple? Żeby to wyjaśnić, przypomnijmy sobie główną cechę odróżniającą te dwie kryptowaluty. Podczas gdy BTC jest kryptowalutą zaprojektowaną jako środek płatniczy dla różnych usług i towarów, Ripple jest przeznaczony jako system rozliczania płatności, przekazów pieniężnych i wymiany walut dla sieci płatniczych i banków.

XRP są stosowane w sieci Ripple w celu uproszczenia wielowalutowych przelewów pieniężnych. Przyjęło się, że w transakcjach międzynarodowych to USD jest używany jako wiodąca waluta, ale wiąże się to z opłatami za wymianę i a realizacja trwa długo do trzech dni.

Konwersja przelewów na XRP w miejsce dolara, pomoże wyeliminować opłaty za wymianę i zminimalizować czas przetwarzanie płatności do kilku sekund. Obecnie kilka dużych międzynarodowych banków w tym Santander, Commonwealth Bank of Australia i 61 banków japońskich, wdraża i testuje aplikacje wykorzystujące system płatności Ripple Network.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

Ripple, czy Bitcoin: co jest lepszą inwestycją?

Inwestycja Ripple vs Bitcoin, co obecnie lepiej wybrać? Cóż, Ripple zdecydowanie nabrał ostatnio rozmachu dzięki rosnącej liście organizacji przyjmujących i używających go na stałe.

Niektórzy analitycy podzielają pogląd, że Ripple może wkrótce osiągnąć lepsze wyniki niż Bitcoin, Ethereum i reszta rynku krypto. XRP jest z resztą niemal zawsze uwzględniany na listach kryptowalut wartych obserwacji w pozostałej części 2020 roku i na początku 2021 roku.

Gdyby rok 2019 był rokiem Bitcoin, rok 2020 rokiem Ethereum, rok 2021 mógłby być tylko rokiem XRP. Pandemia Covid-19 ujawniła konieczność stworzenia szybkiej, bezpiecznej, cyfrowej sieci płatności transgranicznych, która byłaby w stanie działać zamiennie z innymi aktywami – dokładnie to, co oferuje Ripple.

Długoterminowa analiza techniczna Ripple sugeruje również, że nadszedł czas, aby XRP zabłysnął. Faktycznie, wszystkie trzy najlepsze – Ripple, Bitcoin i Ethereum – wyglądają byczo w perspektywie długoterminowej. Jednak to XRP wyróżnia się z tłumu.

Jeśli porównać Ripple z Bitcoinem, XRP rzadko przewyższa BTC, ale kiedy to robi, robi to znacząco. W styczniu 2018 roku XRP osiągnęło rekordowy poziom 3,84 USD, notując wystrzał z zaledwie 0,221 w ciągu jednego miesiąca.

Nadal zastanawiasz się, czy wybrać Ripple czy Bitcoina? Spróbuj obu. Obecne otoczenie rynkowe sugeruje, że zdecentralizowane finansowanie jest bardzo pożądaną alternatywą dla tradycyjnego systemu finansowego i duże banki o tym wiedzą. Ripple, wraz z wiodącym w świecie krypto Bitcoinem, może być w czołówce nadchodzącej hossy kryptowalut.

Śledź najnowsze wiadomości na temat rynku krypto na Capital.com. XRP lub BTC, lub jakikolwiek inna top kryptowaluta przyczyniają się do zmiany w kierunku rosnącej akceptacji DeFi i społeczeństwa bezgotówkowego i są dostępne do handlu z CFD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here