Naga MarketsSprzedaż tokenów Ripple, XRP, nadal spadała w drugiej połowie 2019 r. Osiągnęła nawet historyczny najniższy poziom sprzedaży w czwartym kwartale zeszłego roku.

Według wpisu na blogu Ripple z 22 stycznia całkowita sprzedaż XRP w czwartym kwartale 2019 r. wyniosła 13,08 mln USD, co stanowi spadek o ponad 80 proc. w porównaniu z 66,24 mln USD z trzeciego kwartału 2019 r.

Ripple: spadki sprzedaży

Ogromny spadek sprzedaży XRP w 2019 r. jest zaskoczeniem. Niskie obroty w czwartym kwartale wynikały też ponoć ze zmiany metodologii raportowania. Portal CoinMarketCap podjął bowiem decyzję o ponownym obliczeniu wolumenów kryptowalut z wyłączeniem giełd, co do których miał wątpliwości dotyczące zawyżonej aktywności. Okazało się, że obrót XRP jest niższy, niż myślano i wynosi około 1,5 miliarda USD dziennie.

Spadki kursu tokenu

Cena XRP również spadała w 2019 r. Mówimy tu o spadku o 42 proc. z 0,364 USD w dniu 1 stycznia 2019 r. do 0,183 USD w grudniu, co oznacza najniższy poziom ceny od dwóch lat.

Sytuację pogłębiły rosnące obawy dotyczące niejasnego statusu prawnego XRP po tym, jak Ripple Inc. otrzymało pozew zbiorowy, w którym twierdzono, że firma prowadziła niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.

Z kolei 13 stycznia przewodniczący Commodity Futures Trading Commission powiedział, że status XRP jest nadal niejasny, jednocześnie wyrażając przekonanie, że bitcoin (BTC) i ether (ETH) są towarami. Co więcej, wspierana przez Coinbase Rada ds. Oceny Kryptowalut, grupa głównych amerykańskich firm zajmujących się kryptowalutami, dążąca do przejrzystości regulacyjnej, uważa, że token Ripple może być uznane za zabezpieczenie. W każdym razie, status prawny tokenu jest na tyle niepewny, że inwestorzy mogli czuć się zaniepokojeni i nie kupować XRP z równym entuzjazmem co wcześniej.

W chwili pisania tego tekstu cena za pojedynczy token Ripple wynosi 0,219 USD, co stanowi spadek o prawie 3 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. W tle trwa jednak korekta całego rynku. Bitcoin spadł o ok. 2 proc. do 8 300 USD. Z kolei za 1 ETH należy zapłacić ok. 160 USD, co także przekłada się na ok. 3 proc. spadku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here