Naga MarketsSantander jako pierwszy bank konsumencki zamierza wprowadzić system płatności międzynarodowych opartych na blockchainie. W tym podjął współpracę z Ripple, gdyż właśnie technologia tej firmy ma zostać wykorzystana do transferów.

Informacje o współpracy Santandera i Ripple wypłynęły z usta Nathana Bostocka – CEO brytyjskiej filii banku, który gościł na International Fintech w Londynie. Zapowiedź współpracy dotyczącej nowej aplikacji mogliśmy usłyszeć już w styczniu 2017 roku, wtedy mówiła o tym prezes grupy Santander – Ana Botin. Teraz natomiast zapowiedź została potwierdzona

Data premiery aplikacji do płatności międzynarodowych nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że pracownicy banku testowali ją już w 2016 roku. Polska będzie jednym z pierwszych krajów, gdzie aplikacja uruchomiona zostanie jako pierwsza, razem z Wielką Brytanią, Hiszpanią i Brazylią.

Warto przypomnieć tu, że Ripple jest opartym na tokenach systemem rozliczeniowym dla banków oraz instytucji finansowych. Jego niebywałą zaletą jest szybkość rozliczania płatności, a także to, że klient-użytkownik poznaje koszty transakcji jeszcze przed jej zawarciem. Obecnie międzynarodowe transfery pieniężne potrafią trwać nawet kilka dni, a ich koszt bywa bardzo zmienny.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here