Naga MarketsCEO Ripple, Brad GarlinghouseRipple Labs Inc. twierdzi, że bierze pod uwagę emigrację do m.in. Japonii albo Singapuru. CEO firmy uważa, że ta może musieć przenieść swoją siedzibę do tych krajów. Powodem jest brak jasnych przepisów dot. rynku kryptowalut w USA.

  • Ripple ucieknie z USA?
  • CEO firmy jest zdania, że Stany Zjednoczone nadal nie mogą pochwalić się jasnymi regulacjami dot. cyfrowych walut.

Ripple wyemigruje poza USA?

Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse przyznał, że jego firma może przenieść się jednak też np. do takich państw jak Szwajcaria, Wielka Brytania czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wspólnym mianownikiem między nimi jest to, że ich rządy stworzyły jasność co do tego, w jaki sposób będą regulować różne aktywa cyfrowe, różne kryptowaluty – powiedział o tych państwach.

Z kolei Bloombergowi Garlinghouse powiedział, że władze USA nadal nie potrafią stworzyć jasnych przepisów dot. rynku, na którym działa Ripple.

– Regulacja nie powinna być zgadywanką –  powiedział. – Ripple jest zdecydowanie dumną amerykańską firmą i chcielibyśmy pozostać w USA, gdyby to było możliwe, ale potrzebujemy również jasności regulacyjnej, abyśmy mogli inwestować i rozwijać działalność – dodał.

Japonia stanowi “kontrast” do USA

Dowiedzieliśmy się też, że Japonia stanowi „kontrast” w stosunku do Stanów Zjednoczonych, tworząc „środowisko dla rozwoju bardzo zdrowego rynku”. Przypomnijmy, że kraj ten wprowadził system rejestracji operatorów giełd kryptowalut jeszcze w 2017 roku. Poza tym od trzech lat uznaje BTC za środek płatniczy.

Garlinghouse zwrócił też uwagę na powiązania Ripple z japońskim konglomeratem finansowym SBI Holdings Inc., w tym ze spółką joint venture z siedzibą w Tokio, oferującą globalne usługi płatnicze oparte na technologii blockchain. Dyrektor generalny SBI, Yoshitaka Kitao, znany z dążenia do stworzenia centrum międzynarodowej działalności finansowej w zachodniej Japonii, dołączył do zarządu Ripple w zeszłym roku.

– Japonia jest jednym z naszych najszybciej rozwijających się rynków, po części dlatego, że mamy tam kluczowych partnerów, takich jak SBI – powiedział Garlinghouse.

Garlinghouse powiedział też, że pandemia koronawirusa niejako wspiera rozwój kryptowalut ponieważ banki centralne drukują dziś na potęgę waluty fiducjarne, a to wywołuje wysoką inflację.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here