Naga MarketsCEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Amerykańska firma technologiczna Ripple opublikowała 24 kwietnia raport za pierwszy kwartał 2019 roku, w którym informuje między innymi o wynikach sprzedaży XRP za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku oraz podsumowuje ostatnie wydarzenia rynkowe.


Rośnie sprzedaż i wolumen obrotu XRP

Z raportu tego wynika, że w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedano XRP o wartości 169,42 mln USD co stanowi aż 31-procentowy wzrost w porównaniu z 129,03 mln USD raportowanych w IV kwartale 2018 roku. Jeszcze większy wzrost dostrzec można w przypadku bezpośredniej sprzedaży instytucjonalnej. W tym przypadku firma odnotowała sprzedaż na poziomie 61,93 mln USD, co stanowi wzrost o ponad 54% z 40,15 mln USD w IV kwartale 2018 roku. W tym samym czasie programowa sprzedaż XRP wyniosła 107,49 mln USD, co oznacza wzrost o prawie 21% w stosunku do 88,88 mln USD z poprzedniego kwartału. Ogółem, sprzedaż XRP Ripple’a stanowiła 0,32% całkowitego wolumenu obrotu XRP w I kwartale 2019 r. – w porównaniu z 0,24% w IV kwartale 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie zaznaczono także, że średnia dzienna zmienność na notowaniach XRP wyniosła w pierwszym kwartale 2019 roku 2,9% co oznacza, że był to drugi najgorszy kwartał od IV kw. 2013 roku. Średni dzienny wolumen XRP wyniósł 595,28 mln USD, co odpowiada poziomowi z IV kw. 2018 r., nawet przy spadku cen XRP. Ponadto, 30-dniowa korelacja z innymi najlepszymi aktywami kryptograficznymi, takimi jak bitcoin (BTC) i ether (ETH), utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały I kwartał 2019 r..

Ripple ujawniło także, że notowania XRP zostały wprowadzone w pierwszym kwartale br. na kolejnych 19 giełd co podobno zwiększyło łączną liczbę giełd notujących XRP na całym świecie do około 120.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego traci przez ryzyko wzrostu deficytu budżetowego w Polsce
Następny artykułKorona szwedzka najsłabsza wśród walut G10, kurs USD/SEK w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here