TMS


Ripple zamierza rozpocząć ekspansję w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie. Chce przejąć ponad 50% indyjskiego rynku finansowego poprzez wprowadzenie procesów płatności z najmniejszymi opłatami oraz najwyższą wydajnością. Podczas konferencji Scaling and Digital Disruption in Fintech wiceprezes Ripple zapowiedział, że spółka planuje w Indiach osiągnięcie stopy adaptacji większej niż ma Bitcoin.

Wielkie rozdawanie tokenów

Obecnie jeden token XRP kosztuje około 44 centów, w szczytowym momencie cena osiągała 3 USD. Podczas wspomnianego wyżej panelu Birla oświadczył, że Ripple planuje rozdać dwa miliardy XRP całej indyjskiej populacji. Ma to być sposób na zwrócenie na siebie uwagi oraz zachęcenie do korzystania z tej kryptowaluty.

„Spojrzeliśmy na Indie, na te dwa miliardy osób – to olbrzymi rynek. Zastanowiliśmy się, jak przyciągnąć dwa miliardy osób do Ripple? Czy nie powinniśmy dać każdemu z nich jednej monety, czyli łącznie dwa miliardy coinów?” – powiedział podczas konferencji Birla.

Przy obecnej cenie XRP taka inicjatywa kosztowałaby spółkę około 880 mln USD. Zanim jednak udałoby się osiągnąć ten cel, cena mogłaby pójść w górę i największy giveaway w historii z łatwością przekroczyłby wartość miliarda dolarów. Jednak wystarczy chwilę się zastanowić, żeby dojść do wniosku, jak bardzo nierealne były plany Ripple.

Plan B

Ciężko sobie wyobrazić rozdawanie monet dwóm miliardom osób (skąd w ogóle wzięła się ta mocno zawyżona populacja Indii?), z których znacząca większość nie słyszała o kryptowalutach. Ripple musiał dojść do takich samych wniosków, dlatego postanowiono zmienić plany i na początku skupić się na zdobyciu zainteresowania największych banków w regionie.

Wystarczy, żeby Ripple nawiązało współpracę z trzema największymi bankami w Indiach, w ten sposób zgarnie 80% udziałów na rynku. W kolejnej fazie spółka planuje nawiązanie współpracy z operatorami komórkowymi. Według prognoz, w ciągu najbliższych 5 lat miliard Hindusów będzie miało konto bankowe, z czego większość będzie korzystać z rozwiązań mobilnych.

Jeśli Ripple zdoła rozpowszechnić się w Indiach, będzie to olbrzymi krok dla spółki. Otwarta zostanie droga do wszystkich rozwijających się gospodarek, gdzie rozwiązania bankowe nie są jeszcze mocno ustabilizowane. Jak na razie współpraca z gigantem płatności Western Union niezbyt udała się Ripple.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here