Naga MarketsRipple (XRP) to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest on łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w kwestii przelewów globalnych. Projekt jest realizowany od roku 2012. Jeszcze miesiąc temu Ripple był wyceniany najniżej od początku roku (0,35 USD). Szereg pozytywnych informacji wokół projektów przedsiębiorstwa Ripple spowodował, że w tym tygodniu kryptowaluta XRP jest nie do zatrzymania i w trakcie ostatnich 24 godzin notuje wzrost 43,50 proc.


Wiele nowych zastosowań dla XRP

Dobre informacje dotyczące dalszego rozwoju sieci Ripple pojawiły się już na początku tygodnia, kiedy szef stosunków regulacyjnych przedsiębiorstwa przyznał, że „już w ciągu najbliższego miesiąca” uruchomiona ma zostać aplikacja xRapid dla klientów komercyjnych, ułatwiająca i przyspieszająca transfer środków. Natomiast powodem wczorajszego umocnienia jest decyzja dziewiątego co do wielkości banku w Stanach Zjednoczonych, PNC Banku, o dołączeniu do sieci blockchain RippleNet, w której znajduje się już setka dużych i zaufanych podmiotów kojarzonych ze światem tradycyjnych finansów.

Przez chwilę kapitalizacja XRP wynosiła 19 mld USD (dla porównania kapitalizacja Ethereum to około 23 mld USD). Ostatni raz XRP był tyle wart w czerwcu 2018 roku.

W rozmowie z CNBC, Sagar Sarbhai, szef stosunków regulacyjnych dla Azji i Pacyfiku i Bliskiego Wschodu w Ripple powiedział:

– Jestem przekonany, że w ciągu następnego miesiąca pojawi się kilka dobrych wiadomości w których potwierdzimy, że nasz nowy produkt został w całości wprowadzony do obiegu.

Zobacz również: Japonia: W I pół. 2018 r. skradziono $530 mln w kryptowalutach

Liczne firmy – w tym Western Union, MoneyGram i rosnące firmy handlowe tj. MercuryFX, Viamericas i Cuallix – przetestowały już nowy produkt. Firma Ripple zawarła także umowę ze znanymi instytucjami finansowymi American Express i Santander, chociaż te partnerstwa skupiają się głównie na XCurrent, innym produkcie firmy. Nowym zastosowaniem ma być również możliwość płatności kryptowalutami na YouTubie.

coinmarketcap.com

Obecnie za jednego Ripple’a należy zapłacić 0,47 USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin przekracza 1,7 mld USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 21.09.2018
Następny artykułRosyjskie banki chcą współpracować z rynkiem blockchian i kryptowalut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here