Naga MarketsAzimo, największy w Europie internetowy serwis przelewów międzynarodowych z siedzibą w Londynie i Krakowie nawiązał w czwartek współpracę z firmą Ripple, która opracowała bazujące na blockchainie rozwiązanie w zakresie płatności międzynarodowych dla przedsiębiorstw.


Azimo wykorzystuje On-Demand Liquiditiy od Ripple

Azimo uruchomiła pierwszą usługę, która bazuje na opracowanym przez Ripple rozwiązaniu On-Demand Liquidity (ODL), zapewniając szybsze i tańsze przelewy międzynarodowe do Filipin. Filipiny należą do czołówki państw na świecie pod względem trafiających do nich kwot przelewów międzynarodowych – w 2018 r. ich wartość wyniosła 34 mld dolarów.

ODL korzysta z cyfrowego aktywa XRP i może ograniczać koszty płynności o nawet 60% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań bankowych.

„Już od dłuższego czasu interesujemy się możliwościami, jakie cyfrowe aktywa typu XRP mogą dawać w usprawnianiu płatności dla naszych klientów” – powiedział Richard Ambrose, dyrektor generalny Azimo. – Stworzone przez Ripple rozwiązanie ODL znacznie zmniejszyło koszt i czas realizacji przelewów międzynarodowych, przynosząc widoczne korzyści naszym klientom. Uważamy, że im więcej banków i instytucji finansowych korzysta z ODL, tym większa szansa na to, że zastąpi ono aktualne metody obrotu walutowego, skracając czas rozliczenia niemal do zera”.

Z platformy przelewowej Azimo korzysta ponad milion klientów, którzy dzięki niej mogą wysyłać pieniądze z 25 państw do przeszło 200 krajów i terytoriów na całym świecie. Mieszcząca się w Wielkiej Brytanii, Polsce i Holandii spółka oferuje klientom szybszą i tańszą metodę międzynarodowych przelewów.

„Przykładamy najwyższą wagę do współpracy z firmami, które posiadają tę samą wizję zmiany sposobu obiegu pieniądza na świecie i realizują ją z podobną pasją” – powiedział Marcus Treacher, SVP działu Customer Success w Ripple. – Azimo podważa status quo, wykorzystując bazującą na ODL sieć RippleNet, by zapewniać szybkie, niedrogie, niezawodne i łatwe w obsłudze płatności dla klientów na całym świecie”.

RippleNet, czyli opracowana przez Ripple globalna sieć bazujących na blockchainie płatności, umożliwia realizowanie szybszych i tańszych płatności w ramach światowego systemu rozmaitych instytucji finansowych. Z sieci Ripple korzysta ponad 300 klientów w przeszło 45 państwach na 6 kontynentach, przy czym płatności za jej pośrednictwem można realizować w ponad 70 krajach. Rozwiązanie ODL dostępne jest na rynkach Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Australii, Europy (euro) i Filipin. W 2020 r. ma zostać wprowadzone również na rynki regionów Azji Pacyficznej, EMEA i Ameryki Łacińskiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin nie spadnie pod poziom 8200 USD podczas tej wyprzedaży, uważa PlanB
Następny artykułButerin krytykuje projekcję PlanB dot. BTC: To zracjonalizowane bzdury
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here