Naga MarketsCena Ripple (XRP), trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod kątem kapitalizacji rynkowej, spadła w środę do najniższego poziomu w tym roku. Podobne zjawisko widzimy na Litecoinie (LTC).


Dane z giełdy Bitfinex pokazują, że cena Ripple spadła do 0,35 USD czyli o siedem centów niżej, niż wyniosło poprzednie roczne minimum 0,42 USD w lipcu. Obecna cena stoi na najniższym poziomie od 12 grudnia 2017 r. Przypomnijmy, że dotychczasowe ATH XRP wynosi ponad 3,5 USD. Kryptowaluta spadła więc o 90 procent w ciągu ośmiu miesięcy.

Dlaczego spada?

Motorem tego trendu jest nie tylko ogólna bessa na rynku  kryptowalut, ale i zła prasa dla Ripple Labs. Startup stojący za XRP jest stale pozywany do sądu za domniemane manipulacje cenowe monety.

Deszcz krwi

Oczywiście także inne główne kryptowaluty mienią się czerwienią. Bitcoin spadł o 4,86 ​​procent w ciągu 24 godzin po spadkach we wtorek, przebijając strefę wsparcia 7 000 USD. Litecoin zaliczył spadek do najniższego poziomu w tym roku. Obecnie kosztuje 66,9 USD. Inne cyfrowe waluty, takie jak ethereum i eos, również zaliczają spadki i nie wykazują oznak nawet krótkotrwałego przebudzenia. Tymczasem całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła poniżej 250 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here