Naga MarketsHandel XRP zawieszony na Coinbase i OKCoin - Ripple ma kolejny problemCoinbase planuje zawiesić handel tokenem Ripple – XRP – i to już za niecały miesiąc – 19 stycznia. Robi to w odpowiedzi na działania prawne przeciwko Ripple, jakie podjęła amerykańska Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Podobną decyzję podjęło OKCoin.

  • Giełdy Coinbase i OKCoin zawieszają handel XRP. 
  • Powodem są działania prawne przeciwko Ripple, jakie podjęła amerykańska Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). 

Ripple traci przez SEC

Zgodnie z postem na blogu opublikowanym dzisiaj przez głównego prawnika Coinbase Paula Grewala, giełda całkowicie zawiesi handel XRP od 19 stycznia o godz. 10:00 czasu PST. Coinbase wyjaśniło, że „handel może zostać wstrzymany wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba”. Ponadto dodano, że decyzja nie wpłynie na nadchodzący airdrop tokenów Spark (FLR) wspierany przez Ripple.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykańska giełda jest jak dotąd największą platformą, która zajęła tak ostre stanowisko dot. XRP po ogłoszeniu z 22 grudnia mówiącym, że ​​SEC zarzuca Ripple, dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouseowi i współzałożycielowi firmy Chrisowi Larsenowi prowadzenie „niezarejestrowanej, ciągłej oferty papierów wartościowych aktywów cyfrowych”.

OKCoin podejmuje podobną decyzję

Wcześniej giełda kryptowalut OKCoin ogłosiła, że także ​​zawiesi handel XRP i depozyty tokenu, ale już od 4 stycznia. Bitstamp oświadczyło zaś, że wstrzyma handel XRP dla mieszkańców USA, podczas gdy mniejsze giełdy, w tym OSL, Beaxy i CrossTower, twierdzą, że podejmą podobne działania.

W opublikowanym dzisiaj poście na blogu OKCoin przekazało, że „najlepszym sposobem działania” w odpowiedzi na niedawny pozew SEC będzie zawieszenie handlu i depozytów XRP. Użytkownicy, którzy pożyczyli XRP za pośrednictwem OKCoin, „są zobowiązani do zwrotu pożyczonej wartości” przed 3 stycznia. Następnego dnia giełda zawiesi wszelkie transakcje.

Niektórzy użytkownicy kryptowalut przewidują, że inne giełdy też wycofają lub zawieszą handel XRP.

Wkrótce zobaczysz, że Kraken, Bittrex, Genesis, Grayscale i inni członkowie Crypto Rating Council również usuną [XRP] – powiedział użytkownik Twittera PratikKala. – Płynność wyschnie, a pozostali animatorzy rynku w Azji też będą musieli wyjść z niego wyjść – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here