Naga MarketsWedług informacji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), sieć przekazów środków finansowych MoneyGram pozyskała w ciągu ostatnich miesięcy ponad 11 milionów USD od blockchainowej spółki Ripple Labs.

W komunikacie prasowym MoneyGram czytamy, że firma otrzymała spore fundusze od Ripple Labs. W czwartym kwartale 2019 r. chodziło o 8,9 miliona dolarów, zaś 2,4 miliona dolarów w trzecim. Łącznie daje to aż 11,3 miliona dolarów. Z kolei przychody firmy w czwartym kwartale wyniosły 323,7 mln USD. W dokumencie czytamy też:

„MoneyGram nadal rozwija swoje strategiczne partnerstwo z Ripple jako pierwszą firmą zajmującą się przekazami pieniężnymi, która w skalowalny sposób wykorzystuje możliwości blockchaina”.

Na co wydaje pieniądze MoneyGram?

W dokumentach SEC nie określono jednak na co wydano zainwestowane środki Ripple. Wiemy jednak, że umowa MoneyGram z Ripple dot. wykorzystania tokenów XRP i blockchainowego produktu ODL (“płynność na żądanie”) w celu ułatwienia zawierania płatności transgranicznych.

„[MoneyGram] współpracuje z Ripple w kwestii rozwoju, dostarczania płynności na rynki walutowe wspierane przez blockchain Ripple i zapewniania niezawodnego poziomu działalności handlowej na rynku walutowym. Firma oczekuje, że to partnerstwo na dużą skalę zmniejszy nasze zapotrzebowanie na kapitał obrotowy i będzie generować dodatkowe zyski i przepływy pieniężne.”

Historia współpracy

MoneyGram miał już finansowe powiązania z Ripple dużo wcześniej. W styczniu 2018 r. obie firmy ogłosiły partnerstwo, które miało na celu włączenie XRP do systemu płatności tego pierwszego podmiotu.

W czerwcu 2019 r. obie firmy zawarły z kolei umowę dot. współpracy w zakresie płatności transgranicznych i rozliczeń walutowych z udziałem aktywów cyfrowych. Firma Ripple dokonała wtedy stosownej inwestycji o wartości 50 mln USD.

Pomimo tych bliskich relacji biznesowych Ripple nie obsługuje wszystkich metod przesyłania pieniędzy, jakie oferuje jej partner. Ostatnio MoneyGram rozpoczął współpracę np. z FastSend, firmą oferującą usługę umożliwiającą wysyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym w oparciu o systemy Visa.

Ripple budzi też kontrowersje – zwłaszcza pod względem swoich tokenów i ich emisji. Ostatnio projekt zaatakował np. znany inwestor, o czym przeczytacie tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here