Naga MarketsCEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Amerykańska firma blockchain Ripple, która obsługuje protokół płatności i sieć wymiany za pomocą XRP, ogłosiła nowe partnerstwo z największym japońskim dostawcą przelewów pieniężnych SBI Remit, usługą płatności mobilnych Coins.ph i platformą wymiany aktywów cyfrowych SBI VC Trade w celu przekształcenia płatności przekazów pieniężnych z Japonii na Filipiny.

XRP powyżej 0,71 USD

Gdy firma poinformowała o pierwszym wdrożeniu przez Ripple usługi płynności na żądanie (ODL) w Japonii, kurs XRP wzrósł o 19% i jest obecnie notowany powyżej 0,71 USD.Zgodnie z ogłoszeniem, „Filipiny są trzecim co do wielkości miejscem docelowym dla przekazów pieniężnych z Japonii, przy czym Japonia ma jeden z najwyższych kosztów przekazu na świecie – prawie dwa razy więcej niż średnia wszystkich krajów G8”, a najnowsze partnerstwo Ripple umożliwi tańszą opcję poprzez wykorzystanie XRP w celu wyeliminowania prefinansowania.

– Jest to pierwsze wdrożenie usługi On-Demand Liquidity (ODL) przez Ripple w Japonii, przygotowujące grunt pod zwiększenie adopcji usług kryptowalutowych w regionie – czytamy w komunikacie, który potwierdził agendę ekspansji firmy w większym regionie Azji i Pacyfiku.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, ze względu na „rosnącą siłę handlu elektronicznego, coraz bardziej mobilne populacje i rosnącą przejrzystość przepisów dotyczących kryptowalut, Azja i Pacyfik jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów dla Ripple z transakcjami rosnącymi o 130% rok do roku”.

– Byliśmy w stanie nadal rozwijać biznes w Azji i Japonii, ponieważ mieliśmy jasność regulacyjną na tych rynkach – powiedział Reutersowi dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse, jednocześnie zastanawiając się nad pozycją firmy w USA.

Przypomnijmy bowiem, że podczas gdy w regionie Azji, Australii i Oceanii nie odnotowano żadnych problemów, pozew złożony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple w grudniu ubiegłego roku, w którym zarzucono, że sprzedaż XRP była niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych o wartości ponad 1,38 miliarda dolarów, wpłynął jedynie na działalność w USA.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | giełda datawalk | kurs franka nbp | kryptowaluty bitcoin | kurs akcji echo investment | akcje kęty | bitcoin aktualnosci | średni kurs forinta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDolar znajduje się pod presją w wyniku powrotu Fedu do ostrożnej retoryki
Następny artykułPyramid Games podpisał umowę z GOG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here