Naga Marketsmonety xrpGłówny strateg Ripple Labs twierdzi, że token firmy XRP jest używany w większym stopniu niż BTC i że technologia najstarszej kryptowaluty jest… słaba.


Cory Johnson, główny strateg ds. Rynku w Ripple Labs, porównał niedawno token XRP firmy z innymi wiodącymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin (BTC) i Stellar (XLM).Materiał wideo, w którym Johnson przedstawia swoje poglądy na temat paru kwestii dot. rynku kryptowalut, w tym zdanie o scentralizowaniu XRP i stanie adaptacji blockchaina, został opublikowany na Twitterze w piątek przez użytkownika o id @DiepSanh.

Bitcoin jest po prostu… biedny

Przedstawiciel Ripple nie jest – delikatnie mówiąc – fanem bitcoina. Podkreślił wpływ i kontrolę chińskich górników nad siecią głównej kryptowaluty. Dalej stwierdził, że Bitcoin został zbudowany w oparciu o „biedną technologię” i przez to cierpi na problemy ze skalowalnością. W przeciwieństwie do waluty anonimowego Satoshi’ego Nakamoto, XRP jest w stanie obsłużyć 1500 transakcji na sekundę. Według Johnsona, XRP został zaprojektowany tak, by mieć odpowiednią skalowalność w obecnych systemach finansowych.

Hossa

Niezależnie od poglądów Johnsona, wyniki rynkowe XRP w ciągu ostatnich kilku miesięcy były rzeczywiście imponujące w porównaniu do innych głównych kryptowalut.

W październiku wartość XRP wzrosła o prawie 50% w odpowiedzi na wiele pozytywnych newsów, w tym uruchomienie rozwiązania xRapid i dodanie nowych instytucji finansowych do sieci RippleNet, w tym amerykańskiego banku PNC. Biorąc pod uwagę fakt, że wzrost nastąpił w czasie, gdy pozostała część rynku była słaba, wskazuje to na wzrost zaufania inwestorów do XRP.

Token utrzymał również swoją wartość w porównaniu do innych wiodących zasobów cyfrowych w ciągu ostatnich 10 dni, ponieważ wojna górników Bitcoin Cash pociągnęła cały rynek kryptowalut w dół.

XRP również prześcignął pod kątem kapitalizacji Ethereum, tym samym zasiadając na drugiej pozycji w tej kategorii zaraz po bitcoinie.

invest

Choć opinia wyrażona przez Johnsona jest skrajnością i może być uznana za przesadzoną, jedną ważną podjętą przez niego kwestią jest wpływ kilku bogatych i wpływowych ludzi na całą branżę. Stało się to oczywiste w czasie konfliktu wokół podziału łańcucha Bitcoin Cash.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here