Naga MarketsRaport dot. rynku XRP pokazuje, że sieć RippleNet odnotowała aż 11-krotny wzrost w porównaniu z 2019 r. Rośnie też sprzedaż XRP. To bardzo bycze sygnały dla rynku, zwłaszcza teraz, gdy główne kryptowaluty – BTC i ETH – ponownie zaczęły rosnąć na wykresach.

  • RippleNet rośnie w siłę.
  • Rośnie też sprzedaż XRP.
  • W tle trwają jednak kontrowersje prawne dot. projektu.

Token Ripple znajduje coraz więcej nabywców

Według kwartalnego raportu Ripple opublikowanego 3 sierpnia, sprzedaż tokena XRP firmy była 18,6 razy wyższa w drugim kwartale 2020 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem. Ripple stwierdziło, że ​​sprzedaż XRP wyniosła 32,55 mln USD od kwietnia do czerwca tego roku, w porównaniu z 1,75 mln USD w pierwszym kwartale. Firma była jednak krytykowana za podnoszenie swojego bilansu sprzedażą XRP.

Cena XRP zyskuje 40 proc.

Z kolei sama cena tokena XRP wzrosła o 40 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni i prawie 3,5 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Dziś za 1 XRP płaci się 0,3 USD.

Tyle że ten zwycięski marsz może zostać w końcu powstrzymany. Ripple zostało bowiem jakiś czas temu pozwane. Chodzi o pozew zbiorowy. Inwestorzy firma twierdzą, że ta wprowadziła ich w błąd co do podaży XRP. Ponadto token był sprzedawany ich zdaniem jako niezarejestrowany papier wartościowy.

Niedawno media poinformowały, że zespół prawny reprezentujący firmę i jej dyrektor generalny Brad Garlinghouse argumentowali, że żadne wypowiedziane przez nich oświadczenia, które rzekomo wyolbrzymiają użyteczność tokena XRP, nie mogą być fałszywe.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here