Naga MarketsAlternatywne kryptowaluty w ostatnich dniach przeżywają prawdziwy boom – aż 90% z największych – notuje wzrosty, obok których nie sposób przejść obojętnie. We wcześniejszych artykułach informowaliśmy, że nowe ATH (ang. all time high) osiągały między innymi ETH i LTC – dołącza do nich również popularny Ripple, który w trakcie środowego poranka testuje poziomy powyżej $0,47 oficjalnie rozrysowując historyczne maksima na luksemburskiej giełdzie Bitstamp.


Kapitalizacja XRP na poziomie $19 miliardów

Dzięki najnowszym wzrostom, kapitalizacja rynku Ripple wynosi 13 grudnia ponad $19 miliardów, wyprzedzając Litecoina i IOTA na liście największych altcoinów. Według benchmarku portalu Coinmarketcap.com zmiana ceny XRP w ostatnich 24 godzinach wyniosła prawie 90%, a uśredniona cena z największych giełd to w tym momencie ponad $0,50.

Źródło: Coinmarketcap.com

Dzisiejsza aprecjacja oznacza, że Ripple powraca nad poziomy, które pokonywał w maju bieżącego roku, gdy byliśmy świadkami boomu na alternatywnych kryptowalutach (pochodnych Bitcoina). Po dosyć dynamicznej korekcie, notowania XRP przesuwały się pod oporem 0.2800, a od strony południowej regularnie testowały linię trendu. Zakres klina został ostatecznie wybity i to z prawdę bardzo silnym impulsem:

XRP/USD D1, TradingView

W tym momencie Bitcoin odpowiada za niespełna 40% obrotu na całym rynku kryptowalut, natomiast Ripple za około 5%.

Co spowodowało tak dynamiczne wzrosty Ripple?

Pozytywne nastroje wywołane przez wprowadzenie Bitcoin futures nie są jedynym powodem aprecjacji XRP. Twórcy waluty niedawno potwierdzili zawarcie współpracy z amerykańską firmą American Express wydającą karty kredytowe. Podmiot dzięki współpracy z Ripple chce rozwiązać problemy braku płynności przy oferowaniu natychmiastowych płatności poprzez blockchain.

Nie bez znaczenia jest to również rola nowych ATH na Litecoinie oraz Ethereum, o których wspomniano we wstępie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here