Naga MarketsCEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, rozmawiał z Julią Chatterly z CNN o obecnym stanie jego firmy, tokenie XRP i planach na 2020 rok. W czasie wywiadu doszedł do wniosku, że za 5 lat projekt zostanie Amazonem branży kryptowalut.

Dyrektor generalny uważa, że ​​Ripple i XRP mają się obecnie bardzo dobrze, chociaż nie przywiązuje dużej wagi do krótkoterminowych ruchów cenowych.

Ripple: dalszy rozwój

Garlinghouse uważa, że ​​ekosystem Ripple będzie się nadal rozwijać i rozwiązywać “prawdziwe problemy dla prawdziwych klientów”, a to dzięki różnym projektom w zakresie mikropłatności. Stwierdził, że nie uważa bitcoina, Ethereum ani innych projektów kryptowalutwych jako konkurencyjnych, a ogólny wzrost rynku jest dobry dla wszystkich.

Sama jego firma także prężnie się rozwija. W czasie bessy – w okresie, gdy wiele startupów upadało – zatrudniła nawet nowych pracowników. Garlinghouse poruszył także temat nadchodzącej oferty publicznej Ripple, choć nie podał ostatecznego jej harmonogramu.

“W zeszłym roku zatrudniliśmy ponad 150 pracowników w czasie, gdy myślę, że inni byli mniej skoncentrowani na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów”

– powiedział.

Dziś Ripple planuje również współpracować z regulatorami dla uzyskania większej przejrzystości prawnej. Firma marzy o tym, aby USA stały się liderem w branży kryptowalut i blockchaina, ale bez jasnego prawa to nierealne, jak uważa CEO.

Chińska waluta cyfrowa

Zdaniem Garlinghouse’a chińska waluta cyfrowa banku centralnego (CBDC) jest ogólnie dobrym zjawiskiem dla kryptowalut. Uważa, że ​​rządy i banki centralne powinny postawić na takie rozwiązania:

“Kiedy myślę o tym w sposób makro, myślę, że to naprawdę zdrowe i konstruktywne dla całej społeczności blockchaina i kryptowalut, aby zobaczyć, jak banki centralne i rządy centralne korzystają z tego, co te nowe technologie mogą zrobić, aby nasza gospodarka była bardziej wydajna, a nasza infrastruktura płatnicza bardziej sprawna… więc ogólnie myślę, że to naprawdę pozytywne [zjawisko]”.

Ostatecznie wybiegł też w przyszłość myśląc o Ripple:

“Mam nadzieję, że za 5 lat nie będziemy Amazonem [rynku kryptowalut].”

Mówił też, że trudno jest wyobrazić sobie, gdzie będzie rynek za pięć lat, ale widzi, że Ripple rośnie, zyskuje na znaczeniu i zapewnia interesujące rozwiązania dla klientów.

Dodajmy, że Ripple współpracuje z wieloma strategicznymi firmami, takimi jak SBI, Moneygram czy IndusInd.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here