Naga Markets


Rozproszona księga główna to parasol, na bazie którego funkcjonuje technologia blockchain, a zarazem większość istniejących kryptowalut. Są zdecentralizowanymi, niezmiennymi bazami danych, które są utrzymywane przez sieć komputerów i zabezpieczone przez zaawansowaną kryptografię. W oparciu o tę technologię stworzony został Ripple, trzecia co do wielkości kryptowaluta, zaraz po Bitcoinie i Ethereum. Ripple mocno wyróżnia się na tle innych kryptowalut promując zastosowanie technologii blockchain w praktyce. Dziś główny kryptografer Ripple’a, David Schwartz przyznał, że ich technologia jest jeszcze na zbyt wczesnym etapie rozwoju, aby sprostać wyzwaniom obecnego systemu finansowego.


Technologia nie jest jeszcze gotowa

Wszystko wskazuje na to, że banki na całym świecie nie będą na razie korzystać z technologii blockchain, aby przetwarzać płatności transgraniczne ze względu na zbyt małą skalę projektu oraz zabezpieczenia prywatności, które póki co nie spełniają bankowych wymagań.

Zgadzam się z faktem, że nasza technologia jest w fazie rozwoju i wymaga udoskonaleń” – powiedział w wywiadzie naczelny kryptograf Ripple’a.

W ostatnim czasie wiele się mówiło nt. rewolucji na rynku międzybankowym, jaką potencjalnie miałby sprawić Ripple. Wiele banków deklarowało podjęcie odpowiednich kroków w celu testowania i ewentualnego wdrożenia nowej technologii do swoich systemów. Wszystko w celu przyspieszenia i obniżenia kosztów płatności międzynarodowych. Od tamtej pory kilka banków zdecydowało się przetestować system Ripple – XCurrent, który wykorzystuje „dwukierunkową komunikację”, która jest bezpośrednio podpięta pod blockchaina, pomimo, że sam system nie jest oparty o tę technologię.

Xcurrent został wykorzystany do budowy międzynarodowej usługi transferu pieniędzy na zlecenie Banco Santander SA. Usługa została uruchomiona w kwietniu i od razu została okrzyknięta mianem pierwszej technologii opartej na blockchain z tak szerokim zastosowaniem.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Banki niechętnie podchodzą do nowej technologii

Zaczęliśmy od zastosowania klasycznego blockchainu, który uwielbiamy. Informacja zwrotna od banków jest taka, że ​​nie da się przekonać całego świata do technologii blockchain.” – powiedział w wywiadzie Marcus Treacher, wiceprezes ds. klientów w firmie Ripple.

Zwolennicy technologii twierdzą, że zwiększa ona efektywność i zmniejsza rozbieżności danych. Lecz księgi rozproszone nie są jeszcze skalowalne lub wystarczająco prywatne dla banków. XCurrent używa niezmiennego protokołu, który, w opinii Ripple, jest coraz częściej używany w istniejących sieciach płatniczych, ponieważ oferuje natychmiastowe rozliczenie.

To, co słyszymy od wielu naszych klientów, to że powinniśmy zachować prywatność transakcji, jednocześnie przetwarzać tysiące transakcji na sekundę i dostosowywać się do każdego rodzaju waluty i aktywów, jakie można sobie wyobrazić” – powiedział Schwartz.

Pomimo sceptyczności środowiska bankowego do xRapid i XRP, technologia ta coraz chętniej jest testowana przez prywatne firmy tj. Viamericas i MercuryFX.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – ostatni zakręt przed mundialem
Następny artykułUK: Drugi mocny miesiąc dla sprzedaży detalicznej. Jak reaguje funt?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here