Naga MarketsWzrosty kryptowaluty Ripple (XRP) w przeciągu  ostatnich dwudziestu czterech godzin wyniosły prawie 44%, w związku z czym kapitalizacja osiągnęła rekordowe poziomy powyżej $30 miliardów, wyprzedzając tym samym na liście największych kryptowalut Bitcoin Cash. Różnica polega jednak w tym, że za jednego BCH płaci się obecnie około $1700, natomiast XRP wyznaczył historyczne maksima tuż pod poziomem $0,90.


Grudniowy rajd Ripple wywołany przez inwestorów z Korei Południowej?

W ostatnich dniach notowania XRP to nieustanne, niezwykle dynamiczne wzrosty. Waluta korzysta oczywiście z aprecjacji Bitcoina i boomu na rynku „altów”, jednak głównym powodem są doniesienia, jakoby największe bańki Korei Południowej oraz Japonii przeprowadzały testy z wykorzystaniem Ripple blockchain.

Te artykuły również Cię zainteresują


Szyb wydobywczy ropy naftowej

Ropa naftowa najdroższa od miesiącaRipple D1 – pomimo piątkowej korekty, Ripple nadal utrzymuje kilkudziesięcioprocentowe zyski

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zgodnie z danymi portalu Coinmarketcap.com, w tym momencie Ripple jest trzecią największą walutą pod względem kapitalizacji, przekraczając granicę $30 miliardów łącznej wartości. Warto przypomnieć, że ponad rok temu cały rynek kryptowalutowy wyceniany był na mniej:

Źródło: Coinmarketcap.com

Analizując wolumen z ostatniej doby widać, że największe obroty generują właśnie giełdy koreańskie – w tym Bithum, która wygenerowała 31,05% łącznego wolumenu:

Źródło: Coinmarketcap.com

Wzrost popularności powoduje, że do zakupów dołącza ulica, a inwestorzy boją się przegapienia okazji (ang. missing out on the opportunity, w skrócie FOMO), wypychając notowania jeszcze wyżej. W momencie gdy Bitcoin jest niezwykle drogi inwestorzy szukają tańszych okazji do wejścia w rynek kryptowalutowy, czego przykładem był między innymi ostatni rajd Litecoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here