Naga MarketsW ramach realizacji odpowiedzi na wezwanie Ringier Axel Springer Media AG zawarte zostały transakcje kupna na łączną liczbę 33 552 302 akcji zwykłych na okaziciela spółki MZN Property, podał Pekao Investment Banking działający jako podmiot pośredniczący.

Ringier Axel Springer nabył w wezwaniu 33,5 mln akcji

Liczba nabytych akcji odpowiada 78,99% kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania tyluż głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Cena transakcyjna wyniosła 1,97 zł za jedną akcję, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Rozliczenie wszystkich zawartych transakcji nastąpi w dniu 29 kwietnia 2020 r., w związku z czym prawa ze wszystkich akcji, będących przedmiotem zapisów w odpowiedzi na wezwanie zostaną nabyte przez Ringier Axel Springer Media AG” – czytamy w komunikacie.

26 lutego br. Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100% akcji spółki MZN Property. Przyjmowanie zapisów miało trwać od 23 marca do 24 kwietnia.

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl. W skład Grupy MZN Property wchodzą m.in. spółki Grupa Morizon, Lendi (pośrednictwo finansowe) i Finpack (m.in. software). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here