Naga MarketsDyrektor inwestycyjny największego funduszu inwestycyjnego na świecie spółki BlackRock, Rick Rieder, przyznał na antenie CNDC, że jego firma interesuje się Bitcoinem.

  • BlackRock interesuje się BTC. Przyznał to Rick Rieder, dyrektor inwestycyjny.
  • Powodem jest ponoć obecna sytuacja makroekonomiczna.

BlackRock na rynku BTC

BlackRock jest największym na świecie podmiotem zarządzającym aktywami. Firma jest notowana na giełdzie, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 110 miliardów dolarów. Od pewnego czasu interesuje się rynkiem kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty przemówiły do ​​wyobraźni wielu ludzi. Dziś ich zmienność jest niezwykła. Ale słuchaj, ludzie szukają magazynów wartości – powiedział Rick Rieder.

Mimo to przyznał, że BlackRock zaczął „bawić się” Bitcoinem. Jednak odmówił podania szczegółów dotyczących kwot.

Zamiast tego wspomniał, że sytuacja makroekonomiczna spowodowała zmianę polityki wobec Bitcoina. Dodał, że chodzi też o coraz korzystniejsze otoczenie regulacyjne.

– Moje poczucie technologii ewoluowało, przepisy ewoluowały. Do tego stopnia, że ​​wiele osób uważa, że ​​powinno to znaleźć się w portfolio. I to właśnie podnosi cenę – dodał.

Dowiedzieliśmy się też, że BlackRock szuka aktywów do dywersyfikacji inwestycji i ucieczki przed efektami niskich stóp proc.

BlackRock sygnalizuje rosnące zainteresowanie kryptowalutą

W zeszłym miesiącu okazało się, że instrumenty pochodne dot. Bitcoina na giełdach towarowych staną się kwalifikowalnymi inwestycjami zarówno dla BlackRock Funds V, jak i Blackrock Global Allocation Fund.

Ten ruch jest zgodny z coraz bardziej pozytywną retoryką dot. Bitcoina pochodzącą z BlackRock. Jej dyrektor generalny Larry Fink mówił o możliwości “globalizacji Bitcoina”. Dodał, że posiadanie waluty cyfrowej sprawia, że ​​dolar amerykański jest mniej istotny.

Jak powiedział zaś Rieder, pogarszające się warunki makroekonomiczne przy ujemnych stopach i gwałtownie rosnący dług publiczny sprawiają, że instytucje chcą posiadać kryptowaluty w celu dywersyfikacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | eur usd | camparic | notowania akcji pgnig | ropa wti prognozy | wiadomosci kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here