Naga Marketsw samo sedno Formacja głowy z ramionami to jedna z najbardziej znanych formacji analizy technicznej. Pojawienie się na wykresie specyficznego układu lokalnych szczytów i dołków często zwiastuje zbliżający się koniec trendu (lub też impulsu) wzrostowego. Formacja głowy i ramion (lub krócej RGR od ramię, głowa, ramię) z całą pewnością znajdzie swoje miejsce w każdej książce poświęconej analizie technicznej. Nie jest to jednak formacja czysto teoretyczna, gdyż równie często pojawia się ona na wykresach.


Formacja głowy z ramionami powinna składać się z dwóch (niemal) równych dołków, wyższego szczytu (głowa) oraz ramion na (niemal) tym samym poziomie. Stare powiedzenie traderów brzmi: Rynek to nie apteka i niewielkie różnice w poziomach ramion, czy utworzenie się drugiego dołka formacji na nieco wyższym poziomie nie powinno być powodem do jej odrzucenia. Według klasycznych zasad analizy technicznej, formacja ta zwiastuje rychły koniec trendu wzrostowego a potwierdzeniem jej powstania jest wybicie tzw. linii szyi czyli wsparcia wyznaczonego na podstawie dwóch dołków. Niekiedy układ ten powstaje także jako forma korekty w trwającym już trendzie spadkowym.

Tworzenie powyższej formacji dostrzec można obecnie na notowaniach pary walutowej AUDNZD. Zacznijmy jednak od początku…

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDNZD zauważymy, że w skutek trwających od sierpnia 2018 roku spadków kurs osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej. Kilka tygodni po wybiciu wsparcie to zostało także przetestowane od dołu (jako opór) a w jego okolicy pojawiła się silna reakcja podażowa zwiastująca dalszą deprecjację.

Kurs pary walutowej AUDNZD
AUDNZD Weekly

Za potencjalnymi spadkami przemawiać może także obecna sytuacja na interwale dziennym, gdzie dostrzec można w/w formację głowy z ramionami (RGR). W skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs pokonał wsparcie stanowiące linię szyi co oznacza, że układ ten został już potwierdzony.

W chwili obecnej obserwujemy re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę wczorajszą i dzisiejszą reakcje podażową oraz uwzględniając, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego trwałego odrzucenia. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji dolara australijskiego wobec nowozelandzkiego.

Do handlu na parach walutowych z AUD i NZD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej AUDNZD
AUDNZD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt (GBP) podrożał już o 27 gr. Sprawdź ile może kosztować wkrótce
Następny artykułBlok po 22 – 22 lutego 2019: GBP/CHF, EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here