Naga MarketsNa wykresie dziennym AUDUSD można zaobserwować silny impuls wzrostowy. Cena znajduje się powyżej psychologicznego poziomu 0,7500. Widać spadek zmienności i brak dalszej presji popytowej. Warto zwrócić uwagę na konfluencje w postaci zrealizowania zasięgu ruchu mierzonego (opisywany przez Ala Brooksa) oraz oporu poprowadzonego po poprzedniej sekwencji wyższych szczytów (niebieska linia). Wczorajsza sesja uformowała formację inside bar, która znajduje się na poziomie manipulacji cenowych(opisane w książce Macieja Golińskiego – Inside Bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki.). Wybicie dołem z wyżej wymienionego układu, zwiększa prawdopodobieństwo spadków podczas dzisiejszej sesji. Zanegowaniem układu będzie osiągnięcie nowych szczytów. Silne wsparcie znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 0,7300. Warto przyjrzeć się wykresowi o mniejszej perspektywie czasowej.

Skorzystaj z bogatej oferty szkoleń online Noble Markets>>>

Wykres H4 wskazuje na wyhamowanie trendu wzrostowego. Test oporu 0,7600 doprowadził do wzmożonej reakcji strony podażowej. Aktualnie notowania zmierzają w kierunku wsparcia 0,7500. Poprzedni test tych okolic doprowadził do powstania nowych wyższych szczytów. Przełamanie tej strefy doprowadzi do powstania formacji głowy z ramionami oraz zwiększy prawdopodobieństwo dalszej presji sprzedających. Potencjalny zasięg  takiej formacji znajdowałby się w okolicach okrągłego poziomu 0,7400. Silne wsparcie to obszar przy 0,7350.

comapric forex noblemarkets


Więcej analiz i komentarzy rynkowych można znaleźć na stronie Noble Markets. Zapoznaj się z ofertą brokera wchodząc w świat inwestycji FX/CFD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here