Naga Markets

Jak wynika z najnowszych danych NBP wartość rezerw walutowych Polski urosła w sierpniu 2020 roku do poziomu niemal 140 miliardów dolarów, zwiększając się o 1,5 miliarda dolarów w przeciągu jednego miesiąca. Tylko od początku roku wzrost wyniósł natomiast 10 miliardów dolarów. Jest to wartość środków jakie NBP utrzymuje zarówno w walutach, jak i złocie.

  • Polskie rezerwy są w tym momencie dwukrotnie wyższe niż jeszcze w 2009 roku. Powodem są napływające środki unijne oraz dochody z eksportu. Nie można zapominać również o rosnących cenach złota
  • Jak zauważa doktor Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, obecnie w obiegu jest więcej gotówki niż kiedykolwiek
  • Poniżej nagranie wtorkowego odcinka rozmów Piotra Gembarowskiego na antenie Comparic24.tvNBP opublikował 7 września dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Wynika z nich, że na koniec sierpnia 2020 r. ich stan wyrażony w euro wyniósł 116,8 mld EUR i był o 0,7 mld EUR wyższy niż na koniec lipca 2020 r. Stan rezerw wyrażony w dolarach zwiększył się o 1,4 mld USD i osiągnął poziom 139,1 mld USD – napisano na stronie NBP.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInwestorzy muszą przyzwyczaić się do zerowych stóp, uważa A. Bąkała z TFI Allianz Polska
Następny artykułKurs kawy drożeje, cena jest najwyższa od początku roku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here