Naga MarketsNa stronie internetowej Tether zaktualizowany został wpis z warunkami. Z oświadczenia wynika, że powiązany z dolarem kurs USDT może nie być w 100% wspierany przez rezerwy fiat, tak jak to było wcześniej.

W nowym regulaminie wpisano, że 100-procentowe rezerwy stablecoina mogą czasami zawierać inne aktywa.

Co się zmieniło?

Każdy Tether jest zawsze w 100% zabezpieczony naszymi rezerwami obejmującymi tradycyjną walutę i ekwiwalenty środków pieniężnych, a od czasu do czasu [rezerwy] mogą obejmować inne aktywa i należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether osobom trzecim, które mogą uwzględniać podmioty powiązane (zbiorczo „rezerwy”).

Jednak archiwalny wpis ze strony dotyczącej warunków Tether był inny, wskazywał bowiem na pełne wsparcie walutą fiducjarną (fiat):
„Każdy tether jest zawsze wspierany 1 do 1 przez tradycyjną walutę przechowywaną w naszych rezerwach. Tak więc 1 USDT jest zawsze równy 1 USD.”

Kontrowersyjne rezerwy USDT

Tether znajdował się w centrum zainteresowania, kiedy zaczęto kwestionować, czy firma ma wystarczające rezerwy na pokrycie 1,9 miliarda USDT w obiegu. Jeden z raportów sugerował, że tak było, przynajmniej w określonych przedziałach czasowych.

W grudniu 2018 roku Bloomberg News poinformował, że widział wyciągi bankowe Tether wskazujące, że przez co najmniej cztery oddzielne miesiące spółka posiadała wystarczającą ilość dolarów, aby odkupić dostępne na rynku tokeny USDT.

Zobacz również: Energia słoneczna znacznie obniża koszty wydobycia Bitcoina

Wiele kontrowersji wokół firmy wynika z faktu, że Tether nigdy nie przeprowadził pełnego, niezależnego audytu swoich zabezpieczeń dolarowych. Jednak w listopadzie opublikowany został list z Deltec Bank z siedzibą na Bahamach potwierdzający istnienie rezerw.

Tether i jego siostrzana firma, giełda kryptowalut wymiany Bitfinex, zostały rzekomo wezwanew grudniu 2017 r. przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) W tamtym czasie nie podano jednak powodu wezwania. Ponadto, obie firmy zostały oskarżone przez badaczy o manipulowanie ceną Bitcoina z wykorzystaniem USDT.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here