Naga MarketsCzy Chiny wychodzą powoli z opresji?
Czy Chiny wychodzą powoli z opresji?

Dziś, krótko po 10:00 opublikowany został najnowszy raport dotyczący chińskich rezerw walutowych. Inwestorzy odetchnęli z ulgą – możliwe, że to pierwszy znak coraz lepszej sytuacji w kraju. 


Jak wynika z dzisiejszego raportu, rezerwy walutowe Pekinu w końcu przestały topnieć i w marcu wzrosły o 10 miliardów USD do poziomu 3,212 bln USD. Wartość ta jest o ponad 800 mld mniejsza niż ta z przed dwóch lat. W połowie 2014 roku Chińczycy zebrali rekordową ilość obcych walut o wartości ponad 4 bln USD. Od tamtego czasu rezerwy systematycznie topniały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tąpnięcie nastąpiło w lutym 2015, gdy Pekin ogłosił, że krajowe rezerwy skurczyły się o ponad 600 mld użytych do interwencji na rynku walutowym. Od tamtej pory wartość chińskich rezerw była uważnie obserwowana przez światowe rynki finansowe. Pojawiały się głosy, że chiński skarbiec może w pewnym momencie pozostać całkowicie pustym jeśli Chiny nadal będą próbowały chronić swoją walutę za wszelką cenę.

USD/CNH od początku roku pozostaje w stabilnym trendzie spadkowym.
USD/CNH od początku roku pozostaje w stabilnym trendzie spadkowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMads Mikkelsen ambasadorem XTB
Następny artykułEURJPY – gwałtowne umocnienie japońskiego jena
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here