Naga Markets

Rezerwy Bitcoinów Binance na rekordowym poziomie. Giełda posiada prawie 600 tys. BTCPodczas gdy wiele osób debatuje obecnie nad Proof-of-Reserves (PoR), nadzorem własnym (ang. self-custody) i kryptowalutami, które masowo opuściły giełdy w okresie od 7 do 14 listopada 2022 roku, rezerwy Bitcoina Binance znacznie się powiększyły od 12 listopada. Wskaźnik z cryptoquant.com wskazuje, że rezerwy BTC giełdy kryptowalutowej osiągnęły rekordowy poziom 19 listopada i wyniosły 582 054 Bitcoinów o łącznej wartości 9,62 mld dol.

Binance posiada już blisko 600 tys. Bitcoinów

Scentralizowana giełda Binance jest największą giełdą kryptowalutową pod względem wolumentu handlu. Sama platforma handlowa posiada również całkiem sporo cyfrowych aktywów. Dnia 19 listopada ich liczba wyniosła 582 054 BTC, co wynosi aż 2,77% z 21 milionów całkowitej ograniczonej podaży.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele dyskusji dotyczących Proof-of-Reserves, a same giełdy udostępniały adresy kryptowalut, aby udowodnić, że posiadają określone aktywa. Po upadku FTX, CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao powiedział publicznie, że „Binance przejdzie wkrótce na Proof-of-Reserves”.

Następnie giełda dostarczyła adresy portfeli, które w ówczesnym tygodniu były związane z Binance. W tym samym czasie firma obiecała „Merkle tree [Proof-of-Reserves]” z planami podzielenia się nimi ze „społecznością w ciągu kilku najbliższych tygodni”.

Posiadane BTC przez Binance na dzień 19 listopada, źródło: cryptoquant.com
Posiadane BTC przez Binance na dzień 19 listopada, źródło: cryptoquant.com

Firma analityczna Nansen opublikowała informację, która zawierała dane dotyczące rezerw cyfrowych walut z Deribit, Crypto.com, Okx, Kucoin i Binance. Zrzut z archive.org wskazuje, że stan rezerw Binance w dniu 11 listopada 2022 roku wynosił 26,71 mld dolarów. Dziewięć dni później pokazano, że giełda posiada aktywa kryptowalutowe o łącznej wartości 65,69 mld dolarów.

Posiadane BTC przez Binance na dzień 20 listopada, źródło: coinglass.com
Posiadane BTC przez Binance na dzień 20 listopada, źródło: coinglass.com

Według Bitcoin.com News, sześć dni temu, między 7 a 14 listopada 2022 r. z giełd usunięto BTC i ETH o łącznej wartości 5 mld dol. Statystyki z cryptoquant.com pokazują, że Binance posiadało około 526 128 BTC w dniu 6 listopada 2022 r., a do 12 listopada rezerwy giełdy spady o 78 164 BTC do 447 964 BTC. 18 listopada btcparser3 wykazał, że Binance przenosiło dużo BTC do innych portfeli.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Co więcej, całkowita posiadana liczba Bitcoinów przez giełdę według statystyk cryptoquant.com znajduje się obecnie na najwyższym poziomie. W  dniu 19 listopada, rezerwy wyniosły aż 582 054 BTC. Oznacza to, że Binance posiada aż 2,77% całkowitej podaży kryptowaluty.

Dane dotyczące salda wymiany Bitcoinów firmy Coinglass.com pokazują, że Binance posiadało z kolei 572 332 BTC w dniu 20 listopada 2022 r. Co więcej, aż 127 224 Bitcoinów zostało dodanych do pamięci podręcznej Binance w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Statystyki salda wymiany Binance wynikające zarówno z cryptoquant.com, jak i coinglass.com wskazują, że giełda posiada obecnie więcej BTC niż Coinbase. Według Cryptoquant.com Coinbase Pro posiadało 533 946 BTC w dniu 19 listopada 2022 r., z kolei zdaniem Coinglass.com ich liczba wyniosła 529 544 w niedzielę, 20 listopada 2022 r.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena złota spada, a pandemia w Chinach wciąż jest poważnym problemem
Następny artykułKurs EUR/GBP pozostaje pod presją. Wskaźnik CPI nie daje za wygraną
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here