Naga MarketsStopy wzrosną i to szybko…

Nie ma wątpliwości, iż rezerwa federalna skradła Donaldowi Trumpowi wczorajszy show. Zapowiedzi prezydenta przed kongresem dotyczące reformy podatków czy wydatków na inwestycje infrastrukturalne nie zrobiły wrażania na inwestorach i rynkach – w tym momencie liczy się tylko i wyłącznie FED, który już za dwa tygodnie ogłosi długo wyczekiwaną decyzję w sprawie stóp.

Wczoraj John Williams, szef FED z San Francisco oraz jego nowojorski odpowiednik William Dudley, opowiedzieli się jasno za podwyżką. Implikowane prawdopodobieństwo podwyżki stóp w marcu skoczyło przez noc z 52 proc do 80 proc.

Dolar poza kontrolą

Oczekiwania rynkowe dotyczące podwyżki umocniły dolara, który rano – kolejną barierą do przekroczenia jest poziom 102 (DX.F).  Natomiast stosunek pary walutowej USD/JPY od wczorajszego popołudnia skoczył o 200 pipsów.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Złote wahania

Wraz z umocnieniem się kursu dolara nieznacznie spada cena złota, którego to notowania rosną od czasu dojścia do władzy Donalda Trumpa. Dziś rano cena uncji znajdowała się w okolicach 1245 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here