Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Zgodnie z oczekiwaniami rynku Rezerwa Federalna (FED) podczas lipcowego posiedzenia zdecydowała się utrzymać stopy procentowe oraz program skupu aktywów na tym samym poziomie. Fed wskazał także, że przedłuża program operacji repo oraz linii swapowych do 31 marca przyszłego roku. Kurs dolara w reakcji na informację spada, a rynek oczekuje na konferencję prasową z udziałem Jerome Powella, która rozpocznie się o 20:30.

  • Rezerwa Federalna utrzymała stopy proc. bez zmian
  • Wzrost gospodarczy USA zależeć będzie od tempa wygasania pandemii
  • Kurs dolara spada kolejny dzień z rzędu

Wzrost gospodarczy zależny od wygasania pandemii

Rezerwa Federalna zobowiązała się w oświadczeniu do wykorzystania pełnego zakresu swoich narzędzi w celu wsparcia gospodarki Stanów Zjednoczonych w tym trudnym okresie, promując tym samym swoje cele w zakresie maksymalnego zatrudnienia i stabilności cen.

– Wybuch koronawirusa spowodował ogromne trudności w życiu społecznym i gospodarce Stanów Zjednoczonych i na całym świecie. Po gwałtownych spadkach aktywność gospodarcza i zatrudnienie nieco wzrosły w ostatnich miesiącach, ale wciąż utrzymują się na znacznie niższych poziomach niż na początku roku. Słabszy popyt i znacznie niższe ceny ropy naftowej hamują inflację cen konsumpcyjnych. Ogólne warunki finansowe uległy w ostatnich miesiącach poprawie, co częściowo odzwierciedla środki polityczne mające na celu wsparcie gospodarki oraz przepływ kredytów do amerykańskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw – podano w komunikacie.

Zdaniem Fed, kierunek i tempo rozwoju gospodarki będzie w znacznym stopniu zależne od przebiegu pandemii. Trwający kryzys w sektorze zdrowia publicznego będzie miał w najbliższej przyszłości duże znaczenie dla aktywności gospodarczej, zatrudnienia i inflacji, a także będzie stanowił poważne zagrożenie dla perspektyw gospodarczych w perspektywie średnioterminowej.

– W związku z tym Komitet postanowił utrzymać docelowy przedział stopy funduszy federalnych na poziomie od 0 do 0,25 proc. Komitet oczekuje, że zakres ten zostanie utrzymany, dopóki nie będzie miał pewności, że gospodarka przetrwa ostatnie wydarzenia i będzie na dobrej drodze do osiągnięcia maksymalnych celów w zakresie zatrudnienia i stabilności cen – wskazano.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 20:20 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego najsilniejsza deprecjację dostrzec można było w relacji do funta szterlinga, franka szwajcarskiego oraz euro.

Dane z godz. 20:20 | Źródło: finviz.com

Kurs euro najwyżej od września 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już szósty tydzień z rzędu. Zyskiwał on także przez 9 z 11 ostatnich tygodni. Tak znaczna aprecjacja wspólnej waluty sprawiła, że kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od września 2018 roku.

EURUSD Weekly

Kurs funta najwyżej od marca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już 9. sesję z rzędu. Warto zwrócić także uwagę, iż GBP tracił w stosunku do USD w ciągu zaledwie w. spośród ostatnich 22. sesji. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od pierwsze połowy marca br.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułLPP liderem środowych wzrostów! Akcje XTB spadły dziś o ponad 31 proc.
Następny artykułAż 25 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here