Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła podjęcia dodatkowych działań w celu zapewnienia szeroko zakrojonego wsparcia płynnościowego. Kolejny program o wartości 2,3 biliona dolarów dodatkowej pomocy ma pomóc gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom oraz wzmocnić zdolność władz stanowych i lokalnych do świadczenia usług w czasach kryzysu.

  • Fed przeznaczy kolejne 2,3 bln USD na ratowanie gospodarki USA
  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut grupy G8

Fed wspiera gospodarstwa domowe i przedsiębiorców

– Najwyższym priorytetem naszego kraju musi być rozwiązanie tego kryzysu zdrowia publicznego, zapewnienie opieki nad chorymi i ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Rolą FED jest zapewnienie jak największej pomocy i stabilności w tym okresie ograniczonej aktywności gospodarczej, a nasze dzisiejsze działania pomogą zapewnić jak najbardziej energiczną odbudowę – wskazał przewodniczący Zarządu Rezerwy Federalnej Jerome H. Powell.

Rezerwa Federalna wykorzystuje pełen zakres swoich uprawnień, aby zapewnić silne wsparcie dla przepływu kredytów w gospodarce. W związku z tym, Fed podejmuje dziś działania mające na celu wspieranie pracodawców i społeczności w całym kraju.

Rezerwa Federalna i Skarb Państwa wskazują, że zdają sobie sprawę, iż potrzeby finansowe przedsiębiorstw znacznie się różnią, szczególnie w chwili obecnej i w miarę finalizowania programu będą nadal poszukiwać wkładu ze strony kredytodawców, kredytobiorców i innych zainteresowanych stron, aby zapewnić, że program wspiera gospodarkę w sposób jak najbardziej efektywny i skuteczny, zabezpieczając jednocześnie fundusze podatników.

Municipal Liquidity Facility pomoże władzom państwowym i lokalnym lepiej radzić sobie z presją przepływów pieniężnych, aby nadal służyć gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom. W ramach tego instrumentu zakupione zostaną krótkoterminowe papiery dłużne o wartości do 500 mld USD.

Main Street Lending Program zapewni przepływ kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zakup pożyczek w wysokości do 600 miliardów dolarów.

Fed zwiększy także o dodatkowe 850 mld USD już uruchomione programy – Primary and Secondary Market Corporate Credit Facilities oraz Term Asset-Backed Securities Loan Facility. Są to wehikuły do skupu różnego rodzaju pożyczek i instrumentów dłużnych.

Bank centralny rozpocznie też Paycheck Protection Program Liquidity Facility, który ma na celu dostarczenie płynności dla instytucji finansowych zaangażowanych w realizację rządowego programu wsparcia pożyczkowego dla małych przedsiębiorstw chcących utrzymać zatrudnienie.

Dolar amerykański najsłabszą walutą G8

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 15:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można wobec dolara australijskiego.

Zapisz się na webinar: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 15:45 | Źródło: finviz.com

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMaksymilian Bączkowski: +5% w pierwszym tygodniu live tradingu
Następny artykułMovie Games pierwszy raz w historii powyżej 40 zł. Akcje w górę o 130% w miesiąc!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here